reklama

Strahl & Olejniczak

reklama
Strahl & Olejniczak
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
ul. Kostki Potockiego 10/16, Warszawa
Kiedy: 2020-01-19
Czas trwania: 17:00 - 19:00
Koszt wstępu: bilety

Tomasz Strahl, jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów i Janusz Olejniczak, laureat VI nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zagrają w zabytkowej Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wyjątkowy koncert, na który złożą się najpiękniejsze transkrypcje utworów między innymi Chopina, Schuberta i de Falli.

Tomasz Strahl i Janusz Olejniczak, mistrzowie, wirtuozi, wręcz natchnieni interpretatorzy muzyki Fryderyka Chopina, w sposób nieczęsto spotykany w naszych czasach poszerzają spectrum literatury tego wybitnego kompozytora o kolejne transkrypcje i interpretacje. To dzięki nim i ich znakomitej płycie „Fryderyk Chopin Transcriptions for Cello & Piano” (DUX) melomani przypomnieli sobie o licznych ujmujących translacjach chopinowskiego kanonu na wiolonczelę z akompaniamentem fortepianu. Jak anonsowali na krążku: „Pierwsze transkrypcje tematów Chopina opublikował w 1830 roku Antoni Orłowski. Od tego czasu powstało blisko siedem tysięcy różnych transkrypcji dzieł Chopina i wciąż przybywają nowe. (…) Chopin inspiruje, opowiada, wielu muzyków wręcz niejako zmuszając do własnych opracowań, przeróbek i transkrypcji.”
W czasie koncertu usłyszymy zarówno znane od lat, niezwykle cenione transkrypcje Kazimierza Michalika i Macieja Paderewskiego, jak również własne Tomasza Strahla i Janusza Olejniczaka. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
3.6km/h
995hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama