reklama

Wprowadzenie relikwii św. Józefa Pelczara i bł. Klary Szczęsnej

reklama
Wprowadzenie relikwii św. Józefa Pelczara i bł. Klary Szczęsnej
Świątynia Opatrzności Bożej
ul. Hlonda 1, Warszawa
Kiedy: 2020-01-19
Czas trwania: 12:00 - 14:00
Koszt wstępu: bezpłatne

19 stycznia 2020 r. do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa oraz bł. Klary Szczęsnej, współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Za ich wstawiennictwem będziemy się modlić podczas Mszy św. dziękczynnej, o godz. 12.00.

ŚWIĘTY JÓZEF SEBASTIAN PELCZAR (1842-1924) – biskup Przemyśla, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Był wielkim patriotą. W swoich homiliach mówił o umiłowaniu Ojczyzny, nawoływał do zaufania Opatrzności Bożej. W liście do posłów przemyskich pisał: „Przez całe życie tęskniłem za Polską wolną, silną i świętą, modliłem się o taką Polskę i pracowałem, jak mogłem dla takiej Polski”. 11 stycznia 1920 r. św. Józef Pelczar wygłosił w archikatedrze warszawskiej kazanie podczas uroczystego zapalenia przywiezionej z Rzymu Świecy Niepodległości. Kanonizowany przez Jana Pawła II w 2003 roku. Patron chorych i ubogich.

BŁOGOSŁAWIONA KLARA SZCZĘSNA (1863-1916) – współzałożycielka Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Powołanie pomógł jej rozeznać bł. Honorat Koźmiński, zaś biskup Pelczar uczynił Klarę przełożoną nowo utworzonego zgromadzenia. Opiekowała się chorymi, prowadziła szkoły, kursy kroju i szycia, katechizowała wsie, do których nie docierali kapłani. Znosiła pokornie i cierpliwie ciężką chorobę płuc, nowotwór i inne dolegliwości. Widziała w tym drogę do świętości. Beatyfikowana w 2015 r. przez papieża Franciszka. Patronka ludzi, którzy bez rozgłosu czynią dobro. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
5.1km/h
995hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama