reklama

Wernisaż wystawy "Dzieci z Hamamatsu"

reklama
Wernisaż wystawy
Ogród Botaniczny PAN
ul. Prawdziwka 2, Warszawa
Kiedy: 2020-04-18
Czas trwania: 15:00 – 17:00
Koszt wstępu: bezpłatne

18 kwietnia o godz. 15 zapraszamy do Alei Dębowej na wernisaż plenerowej wystawy ilustracji przygotowanych do książki „Dzieci z Hamamatsu”, których autorką jest Ka Mochi.

Ka Mochi nie tylko pięknie maluje, ale również pisze. Ta książka to jej debiut.

Jej pasją i pracą jest sztuka, ilustracja i pisanie. Przez wiele lat mieszkała w Japonii. Jej prace pokazywano na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. na Tokyo Designers Week, na wystawie Shibuya Art Awards w galerii Hikarie w Tokyo, BDFIL Festival de Bande Dessinée w Lozannie. Dwukrotnie, w 2015 i 2017, przyznano jej rezydencję artystyczną w programie A.I.R. Kamoe Art Center w Hamamatsu. Przez dwa lata prowadziła warsztaty artystyczne w Shizuoka Daigaku Gakkuin University. W Polsce ilustruje teksty do magazynu „Pismo”. W kwietniu br. nakładem Wydawnictwo Tatarak ukaże się jej debiutancka książka dla dzieci (a trochę też dla dorosłych) „Dzieci z Hamamatsu”.

„Dzieci z Hamamatsu” to książka przewodnik po fascynującym kraju, ale i przewodnik po emocjach i przeżyciach dziecka, które po przeprowadzce do Japonii próbuje się odnaleźć w nieznanej rzeczywistości i jakże odmiennej od naszej kulturze.

Po obejrzeniu wystawy z udziałem autorki w Willi Janówek (Fangorówce, bud. "H") lub na tarasie przed nią (w zależności od warunków pogodowych) odbędzie się spotkanie autorskie i w związku z tym możliwość zakupu książki z autografem.

Udział w wernisażu oraz spotkaniu z autorką nie jest biletowany. Obowiązują jednorazowe bilety wstępu do Ogrodu, bilety wiosenne oraz całoroczne karnety.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

4°C
2.1km/h
1024hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama

reklama