reklama

Warsztaty krzyżowania róż

reklama
Warsztaty krzyżowania róż
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie
ul. Prawdziwka 2, Warszawa
Kiedy: 2020-08-01
Czas trwania: 11:00 - 13:15
Koszt wstępu: 60 zł

W ramach Rosaliów zapraszamy Państwa do udziału w unikatowych warsztatach krzyżowania róż, czyli tworzenia nowych odmian! Poprowadzi je wybitny fachowiec w tej dziedzinie, pan Robert Szlązkiewicz, prezes Polskie Stowarzyszenie Hodowców Róż / Polish Association of Rose Breeders
W części teoretycznej odpowiemy na pytania, czym różni się hodowla od uprawy róż i jak rozpocząć własną przygodę z ich krzyżowaniem. Krótka część teoretyczna wprowadzi uczestników w podstawowe zagadnienia dotyczące hodowli. Dowiemy się m.in., jak i po co tworzy się nowe odmiany roślin, na czym polega ich zmienność i czym jest dziennik hodowli.
Po teorii przyjdzie czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce! W części praktycznej rozpoczniemy własne krzyżówki na terenie Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż. Opowiemy, jak dobierać róże do krzyżowania oraz jakimi cechami się kierować. Dobierzemy niezbędne narzędzia do przeprowadzenia własnych zapyleń, po czym każdy uczestnik wykona kilka samodzielnych krzyżówek, oznaczając je swoim kodem. Podczas kolejnych warsztatów, które odbędą się jesienią, przystąpimy do zbioru owoców.
Prowadzącym warsztaty jest mgr Robert Szlązkiewicz, absolwent Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie, prezes Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Róż. Specjalizuje się w szczepieniu i okulizacji roślin. Odwiedza hodowców i szkółki zagraniczne, poszukując nowych lub nieznanych odmian nie tylko róż. Jest również twórcą wielu oryginalnych założeń ogrodowych o niepowtarzalnych elementach, jak kaskady wodne, kamienne wodotryski i wiele innych.
TERMINY WARSZTATÓW:
01.08 (sobota) - godziny 11:00 oraz 15:00
02.08 (niedziela) - godziny 11:00 oraz 15:00
Koszt udziału w warsztatach: 60 zł/os.
W cenę wliczone są:
- narzędzia i niezbędne materiały,
- bilet wstępu do Ogrodu
W warsztatach może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.
Zapisy przyjmujemy pod adresem: rosalia@obpan.pl.
W e-mailu koniecznie należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz termin i godzinę warsztatów.
Osoby zapisane otrzymają zwrotny e-mail ze szczegółami.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają róże i chcieliby mieć w swoim ogrodzie własne odmiany reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
2.1km/h
1018hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama