reklama

IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół

reklama
IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół
Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna
Kiedy: 2020-10-18
Czas trwania: 11:00 - 19:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Odbędzie się 18 października. Formuła hybrydowa przewiduje zarówno spotkania z twórcami i projekcje filmów w Hugonówce (ul. Mostowa 15), jak i transmisje na żywo w internecie. Festiwal jest poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych aktora Zdzisława Maklakiewicza oraz jego przyjaciół, wybitnych aktorów, reżyserów… ikon polskiego filmu i sceny oraz wszystkich twórców kina, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Festiwalowi towarzyszy konkurs filmowy zarówno dla profesjonalistów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, jak i dla młodych, aktywnych amatorów oaz twórców niezależnych.
- W tym roku zapraszamy do zanurzenia w „Filmowy Świat Maklaka” w formule hybrydowej -mówi Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury – do czego szczególnie zachęcam w tych trudnych czasach. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa także ze względu na program. Jest ona dedykowana niezwykłemu twórcy, który darzył Festiwal ogromną życzliwością i był pierwszym przewodniczącym jury konkursowego – Jerzemu Gruzie. Zobaczą Państwo dwa jego filmy: najnowszy „Dariusz” i ulubiony – „Przeprowadzkę”, którego scenariusza pomysłodawcą był nie kto inny, a Zdzisław Maklakiewicz. Także duch Maklaka będzie w tym roku silnie obecny, tym bardziej, że z terminem festiwalu zbiegają się 50. urodziny kultowego filmu „Rejs”. Zapraszam na święto kina w Konstancinie – dodaje dyrektor KDK. W tym roku o nagrody rywalizuje aż 52, niezwykle różnorodne produkcje. 12 najlepszych z nich będzie można obejrzeć w Hugonówce (w godz. 11-14.30.).
W trosce o bezpieczeństwo uczestników Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej – część wydarzeń transmitowana będzie także na żywo w internecie, a publiczność, która będzie chciała uczestniczy w tym święcie kina bezpośrednio będzie to mogła zrobić po wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na konstancinskidomkultury.pl, festiwalmaklaka.pl oraz na profilu Facebook /swiatmaklaka.

Co warto zobaczyć - program
11.00-14.30 – pokazy filmów konkursowych
14.45 – pokaz filmu J. Gruzy Przeprowadzka
16.00 – Projekcja filmu J. Gruzy Dariusz
17.30 – Spotkanie z Tatianą Sosną-Sarno – wspomnienie J. Gruzy
18.00 – Gala wręczenia nagród i projekcja nagrodzonego filmureklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
3.6km/h
1008hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama