reklama

„Od człowieka do czarnej otchłani”

reklama
„Od człowieka do czarnej otchłani”
Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15, Konstancin
Kiedy: 2020-10-27
Czas trwania: 11:00 - 18:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Od 27 września – 29 listopada 2020 roku.
Galeria Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka
Witold-K, pierwszy polski artysta z retrospektywą w słynnym Sotheby's w Amsterdamie, o którym pianista Artur Rubinstein mówił „Skradł bogom żar ognia”, już wkrótce zaprezentuje swoje najnowsze prace w galerii Hugonówki. Większość z nich powstała w pracowni artysty w Konstancinie-Jeziornie. Wystawa „Od człowieka do czarnej otchłani” zaprezentuje nie tylko najnowsze obrazy, ale także wybrane prace retrospektywiczne z lat 50., 60. i 70.m.in z najsłynniejszych cykli „Samotność” i „Ludzie”.
„Od człowieka do czarnej otchłani" pokaże drogę Witolda-K, od znanych już postaci ludzkich, zmierzających w nieznanym kierunku, do próby dotknięcia absolutu, zadania pytania "co jest po drugiej stronie wszystkiego?”. Ekspozycja 50 płócien obejmie najnowsze, nigdy dotąd nie prezentowane publicznie, obrazy z cyklu „Czarne Dziury” i obrazy będące kontynuacją serii „Samotność” zestawione z najwcześniejszymi pracami artysty, głównie ze słynnego cyklu „Ludzie".
Witold Kaczanowski, znany na świecie jako Witold-K, ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych pod kierunkiem tak wybitnych twórców jak Henryk Tomaszewski i Wojciech Fangor. Jego bogata, interdyscyplinarna twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, rzeźbę, fotografię, murale oraz projekty scenograficzne i plakaty. Tworzył w Paryżu, gdzie odbyła się jego pierwsza monograficzna wystawa za granicą, i Stanach Zjednoczonych. Jego prace, które znajdują się w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych na całym świecie, prezentowane były na ponad 70 wystawach, w tym 40 indywidualnych, m.in. w Otis Art Institute w Los Angeles, galerii Simpliciano w Mediolanie, Pekao Gallery w Toronto, Sotheby’s - najstarszym domu aukcyjnym na świecie (Amsterdam), warszawskiej Zachęcie, Muzeum Narodowym w Krakowie i Warszawie.

Galeria Hugonówki prezentuje prace współczesnych artystów o międzynarodowej renomie m.in polsko - francuskiej rzeźbiarki Beaty Czapskiej, Aleksandra Ryszki czy Mirosława Filonika. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

10°C
6.7km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama