reklama

Debata Obywatelska/Centrum Edukacji Historycznej – To jest wojna!

reklama
Debata Obywatelska/Centrum Edukacji Historycznej – To jest wojna!
Wolskie Centrum Kultury
Kiedy: 2021-01-14
Czas trwania: 18:00
Koszt wstępu: bezpłatne

www.facebook.com/events/234713501380863/ 

Gościem Debaty Obywatelskiej Centrum Edukacji Historycznej w Wolskim Centrum Kultury będzie tym razem Klementyna Suchanów, autorka głośnej reportersko-eseistycznej książki „To jest wojna”.
Tak o niej pisała na łamach „Polityki” Martyna Bunda: „Książka Suchanow zaczęła się od zadanego po reportersku pytania o tajemniczą organizację Ordo Iuris, która uaktywniła się w Polsce po dojściu PiS do władzy i okazała zaskakująco skuteczna. Forsowała drakońskie rozwiązania prawne – całkowity zakaz aborcji, więzienie dla kobiet, które poroniły ciążę, zniesienie ochrony kobiet przed przemocą domową – a wszystko w ładnej, nowoczesnej oprawie prawniczego języka, garsonek i garniturów.”
Porozmawiamy o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, prześledzimy, kto za nim stoi. Suchanow dowodzi, że tu nic nie dzieje się przypadkiem, a kobiece ciała stały się dziś przedmiotem wielkiej politycznej rozgrywki o losy świata. Równolegle „To jest wojna” opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet.
To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.
Rozmowę poprowadzi Mariusz Krasuski - zastępca dyrektora Wolskiego Centrum Kultury

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
4.63km/h
998hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama