reklama

Szot rozmawia z Igorem Jarkiem

reklama
Szot rozmawia z Igorem Jarkiem
Staromiejski Dom Kultury
Kiedy: 2021-01-25
Czas trwania: 18:00
Koszt wstępu: bezpłatne

www.facebook.com/events/402767754269701/ 

Ruszamy z cyklem "Debiuty", czyli spotkaniami z debiutującymi pisarkami, poetami, eseistkami i reportażystami. Rozmowy będzie co miesiąc prowadził Wojciech Szot. W styczniu zapraszamy na spotkanie online z Igorem Jarkiem.
Opowiadania Igora Jarka rozgrywają się głównie w Nowej Hucie, ale mogłyby dziać się wszędzie w Polsce. „Słyszałam gdzieś, że przed świętami to nawet wrodzy sobie żołnierze wyłazili z okopów, żeby sobie pożyczyć wszystkiego dobrego. Pewnie nie byli Polakami, se myślę” – mówi jedna z bohaterek, obserwując rodaków w autokarze. Halny wieje w ostatnim opowiadaniu, ale można mieć wrażenie, że przewiewa życie wszystkich bohaterów. Kiedy wieje, dzieją się najgorsze rzeczy, ale to nie wiatr jest winny. Każdy ma tu swoją gadkę – każde opowiadanie to osobna historia, niektóre się splatają ze sobą, bo okazuje się, że bohaterowie się znają albo są rodziną. Jest wulgarnie i brutalnie, miejscami śmiesznie, jednak przede wszystkim strasznie. // Justyna Sobolewska, "Polityka".
Igor Jarek - ur. 1989. Nie skończył liceum, przez kilka lat był górnikiem na jednej ze śląskich kopalń. Od 2016 roku razem z żoną i córką mieszka w Krakowie w Nowej Hucie. Jest autorem dwóch tomików poetyckich Różyczka (Stowarzyszenie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2008) i Białaczka (Convivo 2016) oraz scenariuszy do robionych razem z żoną komiksów: Słowackiego (Kultura Gniewu 2016), Spodouści (Kultura Gniewu 2018). Czarna studnia (Kultura Gniewu 2019). Zbiór opowiadań Halny to jego prozatorski debiut.
fot. Polityka i culture.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
4.63km/h
1017hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama