reklama

Piazzolla. Show Me Your Tango

reklama
Piazzolla. Show Me Your Tango
Centrum Kultury Wilanów
Kiedy: 2021-03-08
Czas trwania: 19:00 - 20:00
Koszt wstępu: bezpłatne

www.facebook.com/events/794069658129537/ 

„Piazzolla. Show Me Your Tango”
Koncert on-line utworów Astora Piazzolli
8.03.2021 (poniedziałek), godz. 19.00
11 marca 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin Astora Piazzolli, najwybitniejszego argentyńskiego kompozytora, legendarnego twórcy tanga nuevo.
Z tej okazji oraz z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na muzyczną ucztę w wyjątkowych aranżacjach przygotowanych na głos mezzosopranowy i kwintet klasyczny (fortepian, gitara klasyczna, skrzypce, kontrabas, bandoneon).
Będzie to estetyczne tango do słuchania (czasami do tańczenia) i snucia refleksji w dobrym towarzystwie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski, ale też samotności i egzystencjalnego przeżywania. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć. Gościem specjalnym koncertu będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie. Wyjątkowego argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej: Maciej Lulek i Robert Horna, na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całość dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.
Premiera koncertu 8 marca na Facebooku i kanale YouTube Centrum Kultury Wilanów.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
4.63km/h
1017hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama