reklama

Wystawa malarstwa Leszka Jampolskiego

reklama
Wystawa malarstwa Leszka Jampolskiego
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie
ul. Prawdziwka 2, Warszawa
Kiedy: 2021-04-21
Czas trwania: 11:00 - 17:00
Koszt wstępu: bilety

www.facebook.com/events/781749882767039/

W ramach Miesiąca Japońskiego w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie zapraszamy na wystawę malarstwa Leszka Jampolskiego „Jampolski 55” zorganizowaną we współpracy z Kolonią Artystyczną.
Wystawa prezentowana będzie w galerii willi Janówek (dworku Wojciecha Fangora, bud. "H" na planie) od 21 kwietnia do 30 maja od środy do niedzieli w godz. 11-17.

Leszek Jampolski edukację artystyczną rozpoczął w Moskiewskiej Akademii Sztuki w 1975 roku, kontynuując potem studia w warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Ludwika Maciąga. W 1981 uzyskał dyplom z malarstwa i projektowania struktur wizualnych pod kierunkiem prof. L. Maciąga i prof. R. Owidzkiego.
Pobyt w Japonii i Chinach, fascynacja kulturą Dalekiego Wschodu, tajemniczą, nie zawsze zrozumiałą dla Europejczyków sprawiły, że każdy obraz Leszka Jampolskiego z tego cyklu to ukłon w kierunku tamtejszej sztuki, tamtejszego kanonu piękna, poszanowania tradycji, określonych zasad. Precyzja malarska i wielość użytych technik potwierdza jego kunszt i miłość do tej tematyki.

Wstęp na wystawę nie jest dodatkowo płatny. Obowiązują bilety do Ogrodu lub karnety.

Ze względu na pandemię wejście do galerii wyłącznie z zasłoniętymi ustami i nosem oraz w ograniczonej liczbie osób. Na miejscu dyżuruje kurator wystawy – historyk sztuki Mira Walczykowska, do której będzie należała ostateczna decyzja dot. liczby osób jednocześnie przebywających w sali.
Prosimy o stosowanie się do wytycznych obsługi Ogrodu oraz procedur dotyczących pandemii. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

12°C
3.6km/h
1006hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama