reklama

A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę?

reklama
A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę?
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie
ul. Prawdziwka 2, Warszawa
Kiedy: 2021-06-20
Czas trwania: 09:00 - 20:00
Koszt wstępu: bilety

Od 20 czerwca zapraszamy do Ogrodu na wystawę – wystawę fotografii z niebagatelnym przesłaniem zatytułowaną „A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę”?
Współorganizatorem wystawy jest ATM Grupa, która od pięciu lat wydaje kalendarz z nietuzinkowymi fotografiami.
Kalendarz na ten rok jest niezwykły, ponieważ poza artystycznymi zdjęciami zawiera coś jeszcze, o czym organizatorzy mówią tak:
"Zależało nam, żeby do pięknych zdjęć dodać coś więcej… Przesłanie. Nie szukaliśmy długo. Ocieplenie klimatu, topniejące lodowce, susze, pożary szalejące na całym świecie, wszechobecny plastik, dramatyczne zanieczyszczenie powietrza, masowe wycinanie lasów… Nasza planeta zmieniająca się w wielkie wysypisko śmieci. A wszystko to z powodu działań człowieka. Jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań, czeka nas ekologiczny koniec świata".
Do współpracy zaproszono znane osoby – świadome i odpowiedzialne, za siebie, za innych, za planetę, na której żyją. Zdjęcia zrobił (i wymyślił) wybitny Jacek Poremba – legenda polskiej fotografii, a przed jego obiektywem stanęły wspaniałe aktorki i aktorzy, m.in. Kinga Preis, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Eryk Lubos, Agnieszka Grochowska, Filip Gurłacz, Joanna Brodzik, Daniel Olbrychski, Wiktoria Filus, Piotr Adamczyk, Andrzej Zieliński, Artur Żmijewski.
Mamy nadzieję, że wystawa ta spotka się z dużym odzewem, co mamy nadzieję przyczyni się do zwiększania świadomości nt. zagrożeń dla naszej planety wynikających z działalności człowieka.
20 czerwca o godz. 13 w alei Dębowej, miejscu eksponowania wystawy, odbędzie się wernisaż z udziałem autora zdjęć Jacka Poręby, organizatorów oraz wielu znakomitych gości.
Po ekspozycji w PAN Ogrodzie Botanicznym wystawa ta będzie prezentowana w innych ogrodach w całym kraju, m.in. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym, w Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy, Zabrzu, Kielcach i in.
Wstęp na wystawę w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub karnetu. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

24°C
2.06km/h
1014hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama