reklama

DOFE 2021 | Widziane z bliska. Zaawansowane techniki digitalizacji w..

reklama
DOFE 2021 | Widziane z bliska. Zaawansowane techniki digitalizacji w..
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Kiedy: 2021-09-17
Czas trwania: 11:00 - 11:45
Koszt wstępu: bezpłatne

Macie w domu przedmioty z reprodukcjami najbardziej znanych dzieł sztuki? Choć raz buszowaliście w cyfrowych kolekcjach? A może korzystacie z nich, tworząc własne dzieła? Czy wiecie jednak, co musi się zadziać, zanim zdigitalizowany obiekt trafi do sieci?

Zapraszamy na spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą o nowoczesnych, zaawansowanych technikach digitalizacji i jej etapach. Zastanowimy się, po co potrzebna jest digitalizacja dzieł sztuki, jak mogą z jej efektów skorzystać specjaliści i publiczność oraz co wyróżnia projekt POPC „www.muzeach”. Specjaliści odpowiedzą też na Wasze pytania.

Spotykamy się online w piątek 17 września 2021 r. o godz. 11.00 na profilu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na Facebooku: https://www.facebook.com/wilanow. Połączymy się na żywo, by na przykładzie digitalizacji 2D i techniki gigapikselowej porozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w muzeach.

Projekt „www.muzeach” realizują: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jako lider i beneficjent w partnerstwie z: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowym w Lublinie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum – Zamkiem w Łańcucie. Głównym celem jest udostępnianie zasobów cyfrowych różnego rodzaju z wielu muzeów w jednym miejscu w sposób prosty i bezpłatny – a przez to poprawa dostępu do zasobów kultury w formie cyfrowej.

Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd”, działanie nr 2.3 „Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego”, poddziałanie nr 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”.

 Więcej o projekcie: https://www.wmuzeach.pl reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

18°C
7.2km/h
1019hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama