reklama

Festiwal Ekumeniczny – Współistnienie

reklama
Festiwal Ekumeniczny – Współistnienie
Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie
ul. Hlonda 1, Warszawa
Kiedy: 2022-06-23
Czas trwania: 19:00 - 22:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Wielokulturowy „Festiwal Ekumeniczny – WSPÓŁISTNIENIE” odbędzie się 22 i 23 czerwca 2022 w Świątyni Opatrzności Bożej. Wystąpią wybitni muzycy pochodzenia polskiego, greckiego, żydowskiego i syryjskiego. Pierwszego dnia zagrają Karolina Cicha/Elżbieta Rojek & Spółka oraz MILO Ensemble, w drugim dniu koncert dadzą Adam Strug, Maria Erdman i Monodia Polska.

22 czerwca 2022, godzina 19:00
Karolina Cicha/Elżbieta Rojek & Spółka
MILO Ensemble

23 czerwca 2022, godzina 19:00
Adam Strug, Maria Erdman i Monodia Polska
WSTĘP WOLNY
Podczas Festiwalu usłyszymy pieśni w wielu językach: ukraińskim – dla wyrażenia solidarności z Ukrainą, ponadto także w litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz, ladino, po polsku, grecku, tatarsku i w esperanto.
W części kulminacyjnej odbędziemy niezwykłą, muzyczną podróż do miejsc w których narodziły się trzy religie monoteistyczne – judaizm, chrześcijaństwo i islam oraz buddyzm. Zawędrujemy na Daleki Wschód, odwiedzimy Afrykę i obie Ameryki.
Świątynię Opatrzności Bożej wypełni też muzyka od średniowiecza po wiek XIX. Obok partytur dworskich i klasztornych usłyszymy pieśni będące wyrazem pobożności ludowej.
Wydarzenie wpisujące się w międzykulturowy i międzyreligijny nurt ekumenizmu swoją obecnością i słowem wstępnym uświetnią: arcybiskup metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz oraz sekretarz stanu i Generalny Konserwator Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Pan Jarosław Sellin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź
Honorowy patronat:
Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Generalny Konserwator Zabytków
Pan Jarosław Sellin
Organizatorzy:
Centrum Opatrzności Bożej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Filmoteka Narodowa Instytut – Audiowizualny, Fundacja Edukacji Kulturalnej MILO ART
Patroni medialni: Gość Niedzielny, Polskie Radio Dwójka , Radio Wnet, TVP Kultura
Więcej informacji: https://tiny.pl/9zqbw  reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

35°C
7.72km/h
1008hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama