reklama

Koncert Charytatywny "Razem z Ukrainą" - Roman I. Drozd: "Missa Vaticana", "Eschatofonia"

reklama
Koncert Charytatywny
Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie
Kiedy: 2022-11-26
Czas trwania: 19:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Świątynia Opatrzności: w sobotę koncert dedykowany Ukrainie.
„Missa Vaticana. Na skrzydłach miłości” i „Eschatofonia” autorstwa Romana Illy Drozda to dwie kompozycje, które zabrzmią w najbliższą sobotę o godz. 19 w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Koncert odbywający się pod hasłem „Razem z Ukrainą” odbędzie się pod patronatem honorowym Mikołaja Bogdanowicza, wojewody kujawsko-pomorskiego, Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego oraz bp. Wiesława Lechowicza, biskupa polowego Wojska Polskiego.
„Missa Vaticana - Na skrzydłach miłości” to utwór dedykowany trzem wielkim papieżom: św. Janowi Pawłowi II, Benedyktowi XVI oraz obecnemu papieżowi Franciszkowi. Z kolei „Eschatofonia” została zadedykowana ofiarom pandemii Covid-19. – To przedsięwzięcie międzynarodowe, dlatego, że porusza problem globalny – pandemię, która nas dotknęła. Utwór „Eschatofonia” Romana I. Drozda to rozważanie o końcu – powiedział w jednym z wywiadów mjr Dominik Sierzputowski, dyrygent, kapelmistrz i dowódca Orkiestry Wojskowej w Bydgoszcz.
Wykonawcami koncertu będą połączone siły Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy oraz Orkiestry Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, pod dyrekcją mjr. Dominika Sierzputowskiego, a także Chór HOMIN ze Lwowa, Chór Dziewczęcy Canzona z Murowanej Gośliny.
Wstęp wolny, zapraszamy reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
6.17km/h
1018hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama