reklama

"Krzesło" - premiera spektaklu grupy teatralnej ad rem

reklama
Konstanciński Dom Kultury "Hugonówka"
ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna
Kiedy: 2022-12-10
Czas trwania: 18:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Zapraszamy na premierę kolejnego spektaklu, przygotowanego przez grupę teatralną ad rem.
"KRZESŁO".
Z pozoru konwencjonalne spotkanie dwóch rodzin, przewidujących rychły ślub w najmłodszym pokoleniu, zakłócone zostaje przez wizyty postaci zarówno rzeczywistych, jak i nierealnych. Niewielu spośród grona nietuzinkowych bohaterów ma świadomość, jaki cel przyświeca organizatorom zebrania, a nie jest to jedyny czynnik chaosu. Znana jedynie z imienia sąsiadka wnosi na barkach brzemię, które jedynie wrażliwi dostrzegą i pojmą. Natomiast z dziedziny wspomnień nadchodzi gość, a z nim bagaż nierozliczonych spraw. Obie rodziny zmagają się z własnymi niesnaskami, urazami tłumionymi od dziesięcioleci. Co wyniknie ze zderzenia skrajnie różnych światów?
W tej tragikomicznej historii niewiele jest słów otuchy, natomiast nie brakuje refleksji nad ludzkimi wyborami, relacjami czy porozumieniem.

KRZESŁO
Scenariusz i reżyseria: Ewa Cielesz
Występują:
Anna Janczak - Gloria
Agata Janczak - Klara
Wioleta Kogut - Alicja
Katarzyna Sosnowska - Danuta
Anna Dziekońska - Barbara
Antonina Hairulin - Grażka
Agnieszka Cielesz - Maja
Szymon Śliwiński - Kajzer
Piotr Maciaszek - Franek
Rafał Łukaszewicz - Karol
Antoni Łukaszewicz - Marcel
10.12.2022, godz. 18.00
Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru od 7.12.22 od godz. 12.00 w kasie KDK.

Ad rem to grupa dorosłych aktorów-amatorów – powstała w 2012 roku. Przygotowali już osiem przedstawień w oparciu o autorskie scenariusze instruktorki: Koniec świata, Piwo gratis, Wino porzeczkowe, Wybuch, Pensjonat pod meduzą, Szósta po południu, Ostatnia noc oraz teraz - KRZESŁO i z powodzeniem zaprezentowali je konstancińskiej publiczności. Jak mówią członkowie grupy „chwile spędzone na warsztatach i próbach w gronie ludzi pełnych pasji i zapału do nowych wyzwań, pozwalają na oderwanie się od szarej codzienności, wzbogacenie własnej osobowości i spełnienie marzenia – bycia kimś innym”.
Ewa Cielesz – Absolwentka studiów podyplomowych PWST w Krakowie, specjalizacja Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego – Wydział Historyczny i Pedagogiczny. Autorka utworów scenicznych, bajek, poezji dla dzieci i dla dorosłych. Opublikowała m.in. Dla was dzieciaki, Skarby z szuflady, Sentymenty, Między jasnością i czernią oraz powieści Niskie drzewa, Córka cieni, Pochyłe niebo. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-0°C
5.66km/h
1001hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama