reklama

"Dalida - pieśń miłości" - recital Justyny Bacz

reklama
Konstanciński Dom Kultury "Hugonówka"
ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna
Kiedy: 2023-01-26
Czas trwania: 18:30
Koszt wstępu: bilety

Z okazji 90. rocznicy urodzin ikony piosenki francuskiej - Dalidy, Klub Miłośników Kultury Francuskiej przy Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka zaprasza na recital Justyny Bacz pt. „Dalida- pieśń miłości”.
Czwartek, 26 stycznia, godz. 18:30, Sala Widowiskowa KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna.
Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK oraz online na stronie hugonowka.pl
Program koncertu to opowieść o życiu Dalidy, którą tworzą najpiękniejsze i najważniejsze utwory z repertuaru Gwiazdy, które Justyna Bacz śpiewa w kilku językach: francuskim, polskim - w własnych tłumaczeniach, włoskim, hiszpańskim i arabskim. To piosenki o miłości - pragnieniu, spełnieniu, rozstaniu… Usłyszymy słynne przeboje takie jak „Gigi l’ Amoroso”, „Paroles, paroles” czy „Besame mucho”. Całość utrzymana w konwencji spektaklu muzycznego, w który wpleciony został poetycki komentarz odnoszący się do życia Dalidy.

==========
Iolanda Cristina Gigliotti - Dalida - ikona piosenki francuskiej, z pochodzenia Włoszka, urodziła się w Kairze w 17.01.1933 r. Być może owo przenikanie się różnych kultur w których wyrosła, sprawiło, że stała się ambasadorką wielokulturowości. Śpiewała w wielu językach niosąc przesłanie miłości. Jej kariera zapoczątkowana w Egipcie rozwinęła się we Francji, gdzie przyjechała w wieku lat 21, wkrótce przerodziła się w wielki światowy sukces. Dalida nagrała ok.2000 piosenek, zdobyła 70 złotych płyt i wiele liczących się nagród.
W zawodowym życiu czuła się absolutnie spełniona, w życiu osobistym wciąż poszukiwała szczęścia i prawdziwej miłości. Nie mogąc udźwignąć ciężaru samotności 3 maja1987 roku zdecydowała o swoim losie...
Autorką koncepcji i wykonawczynią koncertu jest Justyna Bacz - piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów, muzyki i przekładów piosenek. Ciepły, zmysłowy głos Artystki, ogromna klasa i wrażliwość muzyczna, a także nawiązujące do oryginalnych wersji, wysublimowane, nowe aranżacje nadają koncertowi niepowtarzalny klimat i brzmienie.
Zapraszamy do świata niezapomnianych piosenek Dalidy! reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-0°C
5.66km/h
1001hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama