reklama

Dzień Otwarty Szkoły Francuskiej na Saskiej Kępie

reklama
Dzień Otwarty Szkoły Francuskiej na Saskiej Kępie
Liceum Francuskie
ul. Walecznych 4/6, Warszawa
Kiedy: 2023-05-27
Czas trwania: 10:00-13:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Utworzone w 1919 r., Liceum Francuskie w Warszawie (LFV) jest międzynarodową placówką edukacyjną, w której uczy się ponad 700 uczniów z 45 krajów. To jedyna szkoła w Polsce, która posiada akredytację francuskiego Ministerstwa Edukacji: program nauczania szkoły, a także dyplomy są uznawane w Europie i na całym świecie.

W gimnazjum i liceum ważne miejsce zajmuje nauczanie przedmiotów ścisłych, edukacja obywatelska oraz nauka języków obcych. Oprócz języka francuskiego, który jest językiem wykładowym, uczniowie uczą się jeszcze 3 języków nowożytnych (angielskiego, polskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego) od pierwszej klasy gimnazjalnej.

Polskojęzyczni uczniowie mogą w naszej szkole pogłębiać praktykę języka polskiego i poszerzać wiedzę na temat historii i literatury polskiej w ramach międzynarodowej sekcji języka polskiego.

Pod koniec klasy maturalnej uczniowie z Liceum Francuskiego w Warszawie zdają francuską maturę (BAC). Uznawana na całym świecie francuska matura jest przepustką do najlepszych uniwersytetów i prywatnych szkół wyższych polskich, francuskich, europejskich i anglosaskich.

Z okazji Święta Saskiej Kępy LFV zaprasza wszystkie rodziny do udziału w ponad dwudziestu warsztatach interaktywnych specjalnie zaprojektowanych przez uczniów i nauczycieli, aby dzielić się przyjemnością wspólnej nauki!

Zapraszamy serdecznie do udziału w Dniu Otwartym Szkoły Francuskiej (gimnazjum i liceum), który odbędzie się w sobotę 27 maja od godz. 10:00 do 13:00 na ul. Walecznych 4/6 na Saskiej Kępie.

Od godz. 14.00 gości będą mogli wziąć udział w obchodach Święta Saskiej Kępy i odkryć historię placówki na stoisku LFV na ul. Francuskiej!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na naszej stronie: https://lfv.pl/event/dzien-otwarty-gimnazjum-i-liceum-na-saskiej-kepie/

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/1c7PO9qkxreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

21°C
1.54km/h
1020hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama