reklama

Kino Hugonówka - "Cicha dziewczyna"

reklama
Kino Hugonówka -
Konstanciński Dom Kultury "Hugonówka"
ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna
Kiedy: 2023-09-22
Czas trwania: 19:00
Koszt wstępu: bilety

Zapraszamy do Kina Hugonówka. We wrześniu wyświetlimy irlandzki film „Cicha dziewczyna”. Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” to przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w zjawiskowych irlandzkich plenerach debiut Colma Bairéada, który pokazuje, że czasami najmniejsze historie poruszają najbardziej.
Tytuł oryginału: An Cailín Ciúin
Kategoria wiekowa: 15+
Reżyseria: Colm Bairéad
Kraj i rok produkcji: Irlandia 2022
Czas trwania: 95 min.
Wersja językowa: napisy polskie
Polska premiera: 1 września 2023 r.
22 września, godz. 19.00
Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
Bilet 20 zł do kupienia w kasie KDK oraz online

Opis filmu
Młoda, zamknięta w sobie Cáit wprowadza się do swoich krewnych na wsi, gdzie po raz pierwszy doświadcza bliskości, która zmienia jej spojrzenie na świat.
„Cicha dziewczyna” to opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem i hipnotyzuje pracą kamery. Jest to ciepła, przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
4.12km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama