reklama

Rosalia

reklama
Rosalia
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie
ul. Prawdziwka 2, Powsin
Kiedy: 2024-06-21 - 2024-06-23
Czas trwania:
Koszt wstępu: bilety

21 czerwca (piątek)
17.00 - Warsaw Rose Trials - warsztaty z profesjonalnej oceny róż/ obowiązują zapisy*; wstęp na podstawie biletu edukacyjnego lub karnetu**
22 czerwca (sobota)
9.00 - Zielony Express - autobusem po Ogrodzie, czas trwania ok. 1,5h/ obowiązują zapisy*; wstęp na podstawie biletu edukacyjnego**
11.00 - Spacer z przewodnikiem po kolekcji róż / obowiązują zapisy*, wstęp wolny
13.00 - Krepinowe róże - warsztaty dla dzieci i dorosłych/ obowiązują zapisy*, koszt: 60 zł
23 czerwca (niedziela)
11.00 - Płatkami róż malowane - warsztaty rodzinne, wstęp na podstawie biletu edukacyjnego lub karnetu**
Zielony Express
zapraszamy na wyjątkową przejażdżkę po Ogrodzie naszym Zielonym Expressem razem z przewodnikiem. Zajrzymy niemal do każdego zakątka Ogrodu, szczególną uwagę poświęcając różom. Dowiemy się interesujących różanych faktów, poznamy tajniki pielęgnacji róż oraz odwiedzimy pole testowe róż.
Spacer z przewodnikiem
Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę po Ogrodzie Botanicznym, gdzie będziemy mieli okazję poznać jedną z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych kolekcji róż w Polsce. Pod przewodnictwem naszego przewodnika, zanurzymy się w świecie tych niezwykłych kwiatów, poznając ich historię, różnorodność gatunkową oraz tajniki ich pielęgnacji. Przejdziemy się alejkami, gdzie zgromadzono różnorodne odmiany róż - od historycznych odmian po nowoczesne hybrydy. Przewodnik zwróci uwagę na cechy charakterystyczne poszczególnych grup róż, ich kształty, kolory oraz zapachy. Będziemy mieli okazję z bliska przyjrzeć się poszczególnym kwiatom i dowiedzieć się, jakie warunki są dla nich najlepsze. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej wycieczce, która nie tylko wzbogaci Waszą wiedzę na temat róż, ale także pozwoli cieszyć się pięknem natury w wyjątkowym otoczeniu Ogrodu Botanicznego.
Krepinowe Róże
Serdecznie zapraszamy na kreatywne warsztaty z tworzenia róż z krepiny, które odbędą się w przytulnej sali warsztatowej w naszym Ogrodzie Botanicznym. To wyjątkowa okazja, aby nauczyć się sztuki tworzenia pięknych, trwałych kwiatów, które mogą stać się ozdobą każdego wnętrza lub wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. Każdy otrzyma zestaw materiałów potrzebnych do pracy: krepinę w różnych kolorach, druciki, nożyczki, klej oraz inne niezbędne akcesoria. Instruktor krok po kroku pokaże, jak stworzyć poszczególne elementy róży: płatki, liście oraz łodygę. Uczestnicy nauczą się, jak formować płatki z krepiny, nadawać im odpowiedni kształt oraz jak łączyć je w piękne, realistyczne kwiaty. Po demonstracji podstawowych technik, każdy uczestnik przystąpi do samodzielnego tworzenia swoich róż. Instruktor będzie dostępny, aby pomagać, odpowiadać na pytania i udzielać indywidualnych wskazówek. Na warsztaty zapraszamy dorosłych i dzieci, to również świetna okazja dla osób pracujących na co dzień z dziećmi, aby opanować prostą sztukę tworzenia barwnych kwiatów i wykorzystać ją we własnych placówkach.
Międzynarodowy Konkurs Róż - Warsztaty
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z profesjonalnej oceny róż, które odbędą się w malowniczym Ogrodzie Botanicznym. Warsztaty te skierowane są do wszystkich miłośników róż, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w ocenie tych niezwykłych kwiatów. Pod okiem doświadczonego specjalisty, uczestnicy nauczą się, jak rozpoznawać i oceniać różne odmiany róż na podstawie kluczowych kryteriów jakościowych. Uczestnicy podzieleni na małe grupy będą mieli okazję samodzielnie ocenić różne odmiany róż, korzystając z wiedzy zdobytej w pierwszej części warsztatów. Instruktor będzie dostępny, aby udzielać wskazówek, odpowiadać na pytania i korygować ewentualne błędy. Każda grupa otrzyma zestaw róż do oceny oraz formularze oceny. Róże będziemy sędziować na polu testowym The Warsaw Rose Trials - konkursu, który w tym roku obchodzi swoje 5-lecie.
Płatkami róż malowane - warsztaty
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty artystyczne "Płatkami Róż Malowane", które odbędą się w naszym malowniczym Ogrodzie Botanicznym. Podczas tych kreatywnych zajęć, uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać naturalne piękno róż do tworzenia niezwykłych dzieł sztuki. Płatki róż staną się nie tylko inspiracją, ale również głównym medium, z którego będziemy tworzyć malowane kompozycje. Warsztaty "Płatkami Róż Malowane" to doskonała okazja, aby rozwijać swoje zdolności artystyczne oraz spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Zapraszamy dzieci i dorosłych!
*Zapisy na wydarzenia pod adresem: warsztaty@ob.pan.pl
**Koszt biletu edukacyjnego: 37 zł/ bilet normalny oraz 27 zł/ bilet ulgowy 
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama