reklama

Gordonki w Polanie

Gordonki w Polanie
ul. Klimczaka 5/81, Warszawa
Kiedy: 2018-03-13
Czas trwania: 13:30 - 14:10
Koszt wstępu: 35 zł

Serdecznie zapraszamy do Polany na gordonki dla dzieci w wieku 0 - 3 lata, które odbywają się u nas we wtorki o godz. 13:30 oraz w czwartki o godz. 9.30 :)

Co jest ważne: w Polanie gordonki odbywają się z certyfikowanym instruktorem!

Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr 666 266 258.

Czym są słynne gordonki?
Zajęcia umuzykalniające prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. Eliasa E. Gordona zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Warsztaty przeznaczone są dla niemowląt i dzieci w wieku 0-3 lata. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć gordonowskich dzieci uczą się rozumieć i improwizować muzykę za pomocą swego najcenniejszego instrumentu – głosu. Ponadto dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.

Na zajęciach:
wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka
rozwijana wrażliwość słuchowa
kształtowany głos
doskonalone umiejętności śpiewania
doskonalone umiejętności podejmowania różnych działań
współdziałania z innymi
naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych.

Faktem jest bowiem, że dziecko, które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem, a także kształci swoją wrażliwość i osobowość.

Zajęcia prowadzi Barbara Jagodzińska-Habisiak: certyfikowany instruktor gordonowski, muzyk, pedagog, organizator koncertów, wiceprezes Fundacji Camerata Varsovia, właściciel Agencji Artystycznej Nanu Art. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej i Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Nauczycielka muzyki w szkołach muzycznych i ogólnokształcących. Prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci w przedszkolach i w grupach z rodzicami. Uczestniczka kursu „Improwizuję czyli audiuję” dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka zgodnie z założeniami teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Autorka projektu „MeloMaluchy MeloBrzuchy” – zajęć umuzykalniających dla kobiet w ciąży i dzieci do lat 3, tzw. „gordonków” oraz cyklu MeloKoncertów.

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

8°C
1.5km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org

reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM