reklama

Imieniny Konstancji

Imieniny Konstancji
Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna
Kiedy: 2018-02-18
Czas trwania: 10:00 - 21:00
Koszt wstępu: Wstęp wolny

Imieniny Konstancji w Konstancińskim Domu Kultury

Zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na wydarzenie z okazji imienin Konstancji już 18 lutego

Święto Konstancina - warsztaty, koncert i niespodzianki

Imieniny Konstancji są obchodzone co roku na cześć Konstancji hr. Potulickiej hr. Skórzewskiej, matki założyciela Konstancina Witolda hr. Skórzewskiego, który ponad 120 lat temu nazwał letnisko na jej cześć. Imieninom będzie towarzyszyło wiele różnorodnych atrakcji, z których z pewnością zarówno dorośli, jak i dzieci, wybiorą coś dla siebie. Zapraszamy na warsztaty rodzinne i spotkania oraz wieńczący obchody imienin, wieczorny koncert. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek i świetnej zabawy. Wstęp wolny

WARSZTATY

10.00 – 12.30 LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI KORY

Warsztat ziołowo-leczniczy, którego celem jest poznanie właściwości kory typowej dla obszaru Konstancina-Jeziorny i umiejętność wykorzystywania jej właściwości leczniczych w życiu codziennym, jako chininy, naturalnej aspiryny i w innych domowych zastosowaniach. Warsztaty rozpoczną się spacerem w terenie, a następnie przetwarzaniem pozyskanych materiałów.

Warsztat przeznaczony dla osób dorosłych i dla dzieci z opiekunami.

Prowadzący: Karolina Myszkowska i Grażyna Gozdal.
Sala multimedialna

13.30 – 15.00 WARSZTAT CUKIERNICZY

Rodzinny warsztat robienia słodyczy przygotowany przez kawiarnię Hugonówka. Podczas warsztatu będzie można zaznajomić się ze sposobami tworzenia lizaków i cukierków.

Prowadzący: Firma CukierLukier
Sala multimedialna

10.30 – 12.00 MUSICON

Musicon to nowatorski przedmiot edukacyjny będący jednocześnie maszyną do programowania, komponowania i zabawy. Działa trochę jak pozytywka lub katarynka, z tą jednak różnicą, że dzieci mogą same komponować i programować na nim własne utwory. Instrument służy do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zajęcia z nim wpływają na rozwój kreatywności, umiejętności programowania, rozwijają uzdolnienia matematyczne, sprawność manualną i budują poczucie sprawczości u dzieci. Są doskonałe dla dzieci autystycznych. Wynalazek zdobył już kilka prestiżowych nagród, m.in. w 2012 roku Red Dot Design Award zwaną „oscarem designu” oraz iF Design Award 2017. Autorem projektu jest Kamil Laszuk – muzyk i edukator. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Warsztat dla dzieci w wieku lat 4-6.

Prowadzący: Agnieszka Koszany i Jakub Kozik
Sala plastyczna

13.00 – 15.00 W PODRÓŻY

Warsztat plastyczny, którego celem jest pobudzenie marzeń o podróżowaniu, rozwijanie wiedzy o innych krajach i umiejętność wykorzystywania w zabawie materiałów z recyklingu.

Warsztat dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Prowadzący: Dorota Podlaska
Sala plastyczna

Uwaga! Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń. tel. (22) 484 20 20 lub mail: rezerwacja@konstancinskidomkultury.pl

GALERIA

14.00 – 15.00 DBAJ O SIEBIE FOREVER

Prelekcja Anny Łatacz Ambasadorki zdrowia, urody i przedsiębiorczości firmy Forever.

16.00 – 17.30 JAK TO SIĘ ROBI?

Spotkanie z Dominiką Jurkiewicz, pilotem, stylistką, projektantką i konstruktorką odzieży

SALA WIDOWISKOWA

18.00 – 19.00 GRAND SLAM QUARTET

Paryż, lata trzydzieste, tygiel kulturalny, kosmopolityczna stolica sztuki. Na scenie muzycznej pojawia się Django Reinhardt, gitarzysta, który w niesłyszany dotąd sposób łączy mroczne brzmienie cygańskich melodii z harmonią i swingowym rytmem typowym dla amerykańskiego jazzu. Wspólnie z francuskim skrzypkiem Stephanem Grapellim formują Quintette du Hot Club de France, który momentalnie zdobywa serca Paryżan i daje początek nowemu gatunkowi muzycznemu – „jazz manouche” z francuskiego, lub “gypsy jazz” z angielskiego.

Grand Slam to kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Inspirują się muzyką zarówno Django Reinhardta, jak i bardziej współczesnych wykonawców tego nurtu. m in. Stochelo Rosenbergiem, Birelim Lagrene, Angeto Debarre, Dorado Schmittem, Tchavo!o Schmittem czy też Florinem Nicolescu. Podobnie jak w oryginalnym instrumentarium Quintette du Hot Club de France, sekcję rytmiczną kwartetu Grand Slam tworzy gitara cygańska, która charakterystyczną dla stylu techniką “la pompę” nadaje muzyce puls, oraz kontrabas, który dopełnia brzmienie gitary w dolnym rejestrze. Instrumenty solowe to tradycyjnie skrzypce i mniej tradycyjnie, saksofon sopranowy, który nadaje całości świeższego brzmienia.

11.00 – 18.00 STOISKA Z PRODUKTAMI ZIOŁOWYMI, LECZNICZYMI, KOSMETYKAMI I BIŻUTERIĄ

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-1°C
1km/h
1026hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM