reklama

Połączenia

Połączenia
al. Rzeczypospolitej 14, Warszawa
Kiedy: 2018-03-13
Czas trwania: 19:00 - 21:00
Koszt wstępu: Wstęp wolny

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy.

Zapraszamy na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykamy się w Alto Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda nam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliśmy…

Pierwsza część każdego spotkania to pokaz filmów krótkometrażowych. Będą to głównie filmy młodych reżyserów i reżyserek, często prezentowane już na światowej klasy festiwalach, np. w Cannes, Berlinie czy Toronto. Staramy się tak dobierać repertuar, by poruszał on kilka tematów, które mogą stać się podstawą do dyskusji wśród publiczności. Ona stanowi drugą część wieczoru filmowego.

W trakcie rozmów po seansie obowiązuje pełna demokratyzacja opinii, nie pozwalamy na krytykę stanowiska innych osób, nie przerywamy innym ich wypowiedzi, słuchamy siebie nawzajem.

Dobór programu i prowadzenie dyskusji: Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Twórca i promotor kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży (m.in. Lubelskie Plotkojady). Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą, jak również filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych.

PROGRAM POKAZU MARCOWEGO:

– Stare drzewo, reż. Farnoosh Abedi (Iran) 10’
Historia konfliktu ojca i syna o, wydawałoby się, jałową ziemię.

– Król z przedmieścia, reż. Isa Micklitza (Niemcy) 30’
Clara zostaje sąsiadką Helmuta, który uważa się za króla całego miasta. Helmut dostrzega w dziewczynie następczynię tronu i chce ją nauczyć, jak rządzić poddanymi.

– Trzysta, reż. Aleksiej Bochenin (Rosja) 19’
Kostja chce kupić prezent urodzinowy dla córki, ale nie ma pieniędzy. Na jeden dzień zostaje taksówkarzem. Wkrótce przekona się, że nie jest to łatwa praca.

– Obcy, reż. Piotr Domalewski (Polska) 25’
Do małej wsi na Podlasiu, której mieszkańcy dzierżawią grunty po dawnym PGR przyjeżdża Obcy. Nikt nie ma pewności co do jego planów i intencji. Sołtys wsi – Krzysztof ma za zadanie oprowadzić Obcego po dzierżawionych przez mieszkańców terenach, co spotyka się z oporem ze strony mieszkańców.

ŁĄCZNY CZAS POKAZU: ok. 85 min.

Wstęp wolny!

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

8°C
1.5km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org

reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM