reklama

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe

„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe
al. Rzeczypospolitej 14, Warszawa
Kiedy: 2018-04-17
Czas trwania: 19:00 - 21:00
Koszt wstępu: Wstęp wolny

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy.

Zapraszamy na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykamy się w Alto Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda nam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliśmy…

Pierwsza część każdego spotkania to pokaz filmów krótkometrażowych. Będą to głównie filmy młodych reżyserów i reżyserek, często prezentowane już na światowej klasy festiwalach, np. w Cannes, Berlinie czy Toronto. Staramy się tak dobierać repertuar, by poruszał on kilka tematów, które mogą stać się podstawą do dyskusji wśród publiczności. Ona stanowi drugą część wieczoru filmowego.

W trakcie rozmów po seansie obowiązuje pełna demokratyzacja opinii, nie pozwalamy na krytykę stanowiska innych osób, nie przerywamy innym ich wypowiedzi, słuchamy siebie nawzajem.

Dobór programu i prowadzenie dyskusji: Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Twórca i promotor kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży (m.in. Lubelskie Plotkojady). Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą, jak również filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych.

PROGRAM POKAZU KWIETNIOWEGO

Krew, ryż i łzy, reż. Johannes Rosenstein (Niemcy) 30’
Zbliżający się do kryzysu wieku średniego taksówkarz próbuje odnaleźć swoje miejsce w relacji z ojcem chorym na Alzheimera oraz w trudnym związku.

Osiem9, reż. Paweł Jóźwiak-Rodan (Polska) 32’
Natan, Mateusz, Emil i Ania nie za bardzo wiedzą, co chcą w życiu robić. Natan w pewnym momencie zaczyna kręcić film o swoich znajomych, rówieśnikach. O pokoleniu 89. Na światło dzienne wychodzą głęboko skrywane tajemnice.

Dom, reż. Carlos Alonso Ojea (Hiszpania) 17’
Młode małżeństwo mieszka w podziemnym bunkrze, chroniąc się przed zagrożeniami czyhającymi na nich w postapokaliptycznym świecie. Zbliża się dzień, w którym muszą wyjść na powierzchnię w poszukiwaniu jedzenia…

Dmuchawiec, reż. Sophie-Clémentine Dubois (Belgia) 14’
Jak uratować podupadającą restaurację za pomocą jeża, śpiewającej ryby i odrobiny wyobraźni?

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 95 min.

Wstęp wolny!

 

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

8°C
1.5km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM