reklama

Paszport do sztuki

Paszport do sztuki
ul. Kostki Potockiego 10/16, Warszawa
Kiedy: 2018-09-14
Czas trwania: 17:30 - 19:00
Koszt wstępu: Bezpłatne

 Weź udział w warsztatach dla młodzieży i wyrusz w kulturalną podróż. Dołącz do projektu "Paszport do sztuki" i zostań kulturalnym odkrywcą!

Podczas każdego z pięciu spotkań przekonasz się jak różne mogą być oblicza podróży. Wspólnie odwiedzimy Muzeum Łazienki Królewskie, Zachętę - Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Narodowe w Warszawie. Wyruszymy w podróż w czasie i do odległych zakątków Ziemi. Odkryjemy skarby, które posiadają instytucje w swoich zbiorach. Nadszedł czas na przygodę!

Czekamy na Wszystkich, a szczególnie na osoby ze spektrum autyzmu.

KIEDY: Cykl składa się z 5 spotkań. Warsztat trwa półtorej godziny. Terminy warsztatów: 7.09 (piątek) godz. 17:30, 14.09 (piątek) godz. 17:30, 21.09 (piątek) godz. 17:30, 28.09 (piątek) godz. 17:30 i 6.10 (sobota) godz. 10:00.
GDZIE: Każdy warsztat odbywa się w innej instytucji kultury.
UCZESTNICY: Młodzież w wieku 13 -18 lat. Grupa 15-osobowa.
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ: Wypełnij formularz dostępny na stronie http://bit.ly/2BApakW
Rekrutacja na cykl wrześniowy trwa do 5 września.
KOSZT: Udział w warsztatach jest bezpłatny.
DOSTĘPNOŚĆ: Na każdym warsztacie będzie obecny terapeuta. Dla osób korzystających z AAC, które poinformują o swoich potrzebach w momencie zgłoszenia zapewnimy odpowiednie wsparcie.
ORGANIZATOR: Fundacja Kultury bez Barier
PARTNERZY: Łazienki Królewskie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art , Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

14.09 (piątek) godz. 17:30 - Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka
Odkryjmy kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego! Wielką zaletą tego pisma, które nazywa się dziś kursywą współczesną, była i jest możliwość w miarę szybkiego pisania oraz łatwość odczytywania. Pisanki angielskiej w uproszczonej wersji uczymy się w szkole, jednak po kilku latach nauki wyrabiamy swój własny charakter pisma, zapominając o odpowiednim kącie nachylenia, owalności i ozdobności liter. W czasie warsztatów zasiądziemy przy drewnianych pulpitach i spróbujemy pisać zarówno gęsimi piórami, jak i stalówkami w obsadkach.

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-1°C
5.1km/h
1024hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM