reklama

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
Świątynia Opatrzności Bożej
ul. Hlonda 1, Warszawa
Kiedy: 2019-01-06
Czas trwania: 16:00 - 17:30
Koszt wstępu: bezpłatne

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej – koncert kolędowy
Świątynia Opatrzności Bożej, ul. Hlonda 1
6.01.2019 (niedziela), godz. 16.00

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów i Parafia Opatrzności Bożej zapraszają na koncert kolędowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej powstał w 1951 roku. Przez ponad pół wieku śpiewający i tańczący studenci zaprezentowali swoje umiejętności przed milionem widzów niemal z całego świata. Wyjątkowa struktura zespołu składającego się z „tańczącego chóru”, „śpiewającej grupy tanecznej” oraz pełnej pasji i energii studenckiej kapeli sprawia, że każdy koncert jest odmienny, każdy dostrojony do czasów, zwyczajów, tradycji, potrzeby i wynikający z artystycznej inspiracji. W aktualnym repertuarze obok tańców narodowych i kompozycji z różnych regionów Polski zespół przedstawia widowiska opisujące życie przedwojennego Lwowa i dawnej Warszawy, spektakle oparte na polskich zwyczajach ludowych oraz przedstawienia z wykorzystaniem kolęd i pieśni patriotycznych.
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zdobył wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Jednak najważniejszym osiągnięciem jego artystycznej pracy jest nieustannie powiększające się grono Polaków dumnych ze swego dziedzictwa narodowego oraz ludzi zakochanych w polskim folklorze.

Wstęp wolny!

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

5°C
1.01km/h
1024hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM