reklama

Wycieczki przyrodnicze po ogrodach wilanowskich

reklama
Wycieczki przyrodnicze po ogrodach wilanowskich
ul. Kostki Potockiego 10/16, Warszawa
Kiedy: 2019-01-13
Czas trwania: 09:30 - 11:00
Koszt wstępu: Bilety

Wszystkich miłośników natury zapraszamy do ogrodów wilanowskich, aby wspólnie odkrywać ich piękno i różnorodność.

W czasie wycieczek dowiecie się, jakie rośliny i zwierzęta żyją w przypałacowym parku oraz jak przyroda zmienia się przez cały rok. Podczas każdego ze spotkań odkryjemy inne sekrety związane z dziedzictwem przyrodniczym królewskiej rezydencji w Wilanowie. Nasze wędrówki odbędziemy trasami opisanymi w przewodniku rodzinnym „Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów”.

NAJBLIŻSZE WYCIECZKI:

Zimowe spotkania ze zwierzętami
niedziele 13 stycznia i 27 stycznia, godz. 9.30–11.00
W czasie wycieczki będziemy poszukiwać śladów i tropów pozostawianych przez zwierzęta zamieszkujące wilanowskie ogrody.

Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do parku. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Rozpoczynamy przy budynku kasy muzealnej na przedpolu. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety: bilet wstępu do parku: 5 zł regularny, 3 zł ulgowy, 1 zł „Muzeum za złotówkę”

Miejsce: park wilanowski, zbiórka przy kasie muzeum (żółty budynek na przedpolu pałacu)

HARMONOGRAM SPOTKAŃ NA ROK 2019

Zimowe spotkania ze zwierzętami
niedziele 13 stycznia i 27 stycznia, godz. 9.30–11.00
W czasie wycieczki będziemy poszukiwać śladów i tropów pozostawianych przez zwierzęta zamieszkujące wilanowskie ogrody.

Wzory natury
niedziela 10 lutego, godz. 11.00–12.30
Zapraszamy na spacer w poszukiwaniu niezwykłych kształtów, wzorów i tekstur! W czasie wycieczki będziemy się uczyć, jak rozpoznawać drzewa, gdy nie ma na nich liści.

Przyroda budzi się z zimowego snu
niedziela 10 marca, godz. 11.00–12.30
Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca natura budzi się z zimowego snu. Zapraszamy na wyprawę w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.

Kobierzec utkany z kwiatów
niedziela 14 kwietnia, godz. 11.00–12.30
Nawet bez pomocy człowieka natura sama potrafi stworzyć niezwykłe kwiatowe kompozycje. Zwłaszcza wczesną wiosną możemy podziwiać prawdziwe kwietne dywany. Na spacerze będziemy uważnie przyglądać się fascynującemu mikrokosmosowi, który znajduje się tuż pod naszymi stopami!

W poszukiwaniu kwiatów i motyli
niedziela 19 maja, godz. 11.00–12.30
Maj to czas, gdy przyroda ulega ciągłym zmianom. Wczesnowiosenne kwiaty przekwitają a ich miejsce zajmują inne gatunki. Bajecznie kolorowe kwiaty przywabiają owady, w tym motyle. Wybierzmy się zatem na wycieczkę po wilanowskich parkach krajobrazowych w ich poszukiwaniu.

W ogrodach króla Jana III
niedziela 16 czerwca, godz. 11.00–12.30
Niektóre części wilanowskich ogrodów przypominają te z czasów króla Jana III. Są też i takie, które wyglądają odmiennie. W czasie wycieczki poznać będzie można historię przypałacowych ogrodów i dowiedzieć się, czym charakteryzują się różne ogrodowe style.

Nad wodę!
sobota 13 lipca, godz. 11.00–12.30
Gdy na dworze jest ciepło, warto wybrać się nad wodę. Tam zawsze dzieje się coś ciekawego! Zapraszamy na wycieczkę w poszukiwaniu ważek, lilii wodnych, rybitw i wielu innych organizmów, które spotkać można nad Jeziorem Wilanowskim.

Folwark wilanowski
sobota 10 sierpnia, godz. 11.00–12.30
Po co królowi potrzebne było gospodarstwo? Jan III zasłynął nie tylko jako znamienity król i mężny wojownik. Z dawnych zapisków wiemy, iż doceniał on uroki wsi i życia poza miastem. Jak wyglądał wilanowski folwark? Czy coś z niego pozostało? Dowiedzmy się w czasie spaceru.

W drogę!
niedziela 8 września, godz. 11.00–12.30
Kiedy my wracamy z letnich wyjazdów, w przyrodzie właśnie rozpoczynają się przygotowania do wielkiej jesiennej wędrówki. W czasie wrześniowego spaceru zwrócimy szczególną uwagę na ruch, i to nie tylko ten związany z migracją ptaków, ale wszelki ruch w przyrodzie.

Wśród spadających liści
niedziela 13 października, godz. 11.00–12.30
Skąd biorą się zachwycające jesienne barwy? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zajrzeć w głąb liści. Warto zwrócić także uwagę na ich kształty. Po nich najłatwiej rozpoznać różne gatunki drzew. Zapraszamy na spacer wśród spadających liści.

Pudełko osobliwości
niedziela 17 listopada, godz. 11.00–12.30
Czy wiesz, że kolekcjonowanie to bardzo stare hobby? W czasie spaceru rozmawiać będziemy o różnych kolekcjach i o tym jak można zostać kolekcjonerem. Uczestnicy będą mogli zobaczyć różne interesujące eksponaty, a także rozpocząć tworzenie własnych kolekcji przyrodniczych osobliwości.

Zimowe spotkania z ptakami
niedziela 8 grudnia, godz. 11.00–12.30
Jakie gatunki ptaków odwiedzają parkowe karmniki? Dlaczego zimą wywieszamy przy karmniku kawałek słoniny? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ptakach i ich zwyczajach zapraszamy na zimowy spacer ornitologiczny.

Więcej informacji
Biuro Rezerwacji
mejl: bilety@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 50 (poniedziałek – piątek, godz. 9.00–16.00)

Szczegółowe informacje
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
mejl: jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 38
 

bilety.wilanow-palac.pl

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
4.6km/h
1018hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM