reklama

Rafał Solski – wystawa fotografii klasycznej

reklama
Rafał Solski – wystawa fotografii klasycznej
ul. Kolegiacka 3, Warszawa
Kiedy: 2019-02-14
Czas trwania: 16:00 - 17:30
Koszt wstępu: bezpłatne

Rafał Solski – wystawa fotografii klasycznej
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
14.02.2019 (czwartek), godz. 16.00 – wernisaż

W lutym Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Galerii Taras Sztuki na wystawę portretów klasycznych Rafała Solskiego, fotografa i mieszkańca Wilanowa.

Wspólnym tematem fotografii prezentowanych na wystawie jest współczesny portret klasyczny. Wszystkie fotografie zostały wykonane ręcznie poprzez stykowe kopiowanie z negatywu na specjalnie przygotowane i spreparowane podłoże papierowe według oryginalnych technik i receptur XIX-wiecznych. Zdjęcia wykonane tymi technikami charakteryzują się tym, że każda odbitka stanowi unikat i oryginał. Nie da się bowiem stworzyć dwóch identycznych odbitek nawet z tego samego negatywu.
Podczas wystawy będą mogli Państwo nie tylko obejrzeć ręcznie wykonane fotografie, ale również wziąć niektóre z nich do ręki, aby móc w pełni poznać ich charakter i specyfikę wykonania.
Wystawę rozpocznie prelekcja autora na temat historii rozwoju pierwszych technik fotograficznych, sposobu wykonania odbitek stykowych oraz ich wyjątkowych właściwości.

Rafał Piotr Solski – z wykształcenia farmaceuta, absolwent studium fotografii artystycznej Międzynarodowego Forum Fotografii KWADRAT we Wrocławiu. Miłośnik klasycznej fotografii srebrowej oraz historycznych technik fotograficznych. Jako fotograf specjalizuje się w fotografii przyrodniczej, krajobrazu oraz w portrecie studyjnym i plenerowym. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Prowadzi autorską pracownię fotografii tradycyjnej, w której wykonuje fotografie w technikach klasycznych i historycznych, prowadzi szkolenia i warsztaty poświęcone fotografowaniu aparatami tradycyjnymi, technikom pracy w ciemni oraz organizuje wystawy i plenery fotograficzne.

Wernisaż odbędzie się 14 lutego, o godz. 16.00.

Wstęp wolny!

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
6.2km/h
1016hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM