reklama

Jajko: premiera książki

reklama
Jajko: premiera książki
ul. Lentza 35A, Warszawa
Kiedy: 2019-03-16
Czas trwania: 11:00 - 12:30
Koszt wstępu: Bezpłatne

16 marca, w sobotę o godz. 11:00 Wydawnictwo AGORA i księgarnia Badet zapraszają dzieci na premierę książki Britty Teckentrup: „Jajko”  Zajrzymy pod skorupkę jaja, porównamy te największe i najmniejsze. Dowiemy się kto, oprócz ptaków, wykluwa się z jajek i jak świętuje się Dzień Naleśnika. Podczas warsztatów plastycznych staniemy się budowniczymi ptasich gniazd, stworzymy kolekcję ptasich jaj i nauczymy się podrzucać naleśniki.
Zapraszamy dzieci od 3 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

O KSIĄŻCE 

"Jajko"
Britta Teckentrup
Wydawnictwo Agora

Czy wiesz, że jajko nie pęknie, jeśli ściśniesz je w dłoni i wytrzyma ciężar nawet grubej książki? Czy wiesz, że kiedyś jajka były gratką dla kolekcjonerów, a dziś są przedmiotem badań oologów? Dlaczego wróble znoszą jajka w szarobrązowe ciapki, a kosy w brązowe kropki? Kto jest mistrzem kamuflażu, a kto znosił największe na świecie jaja? Czym się różnią gniazda budowane na nadmorskich klifach od tych na drzewach? Jak wyglądają jaja motyla, a jak jaja żaby? Ta książka odsłoni przed wami fascynujące sekrety jajka, jednego z najlepiej zaprojektowanych tworów natury.

Urzekające ilustracje Britty Teckentrup wraz z krótkimi i intrygującymi tekstami doceniło jury międzynarodowego konkursu BolognaRagazzi Award, przyznając książce Wyróżnienie w kategorii non-fiction.

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
2.6km/h
1012hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM