reklama

„Literatura w kadrach” - komiksy Daniela Chmielewskiego

reklama
„Literatura w kadrach” - komiksy Daniela Chmielewskiego
Filia CKW w ALTO Wilanów
al. Rzeczypospolitej 14, Warszawa
Kiedy: 2019-03-15
Czas trwania: 20:00 - 21:00
Koszt wstępu: bezpłatne

„Literatura w kadrach”
Wystawa komiksów Daniela Chmielewskiego
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
15.03.2019 (piątek), godz. 20.00 – finisaż

Zapraszamy na oficjalne zamknięcie wystawy plansz komiksowych Daniela Chmielewskiego, autora komiksów i książek dziecięcych, który w Centrum Kultury Wilanów prowadzi zajęcia z Narracji Komiksowych oraz Kompozycji, rysunku i malarstwa.

O godz. 20.00 autor poprowadzi półgodzinną prelekcję o strategiach adaptowania literatury na język komiksu, celowości takich zabiegów i możliwościach, jakie otwierają się przed tekstem, gdy wprawiony zostaje w ilustrowaną narrację.

Będzie można nabyć album "Ja, Nina Szubur", będący adaptacją książki "Anna In w grobowcach świata" Olgi Tokarczuk, w promocyjnej cenie 50 PLN oraz książkę dla dzieci "Miasto Złotej" z ilustracjami Magdy Rucińskiej w promocyjnej cenie 35 PLN.

Wstęp wolny!

Daniel Chmielewski – scenarzysta, rysownik, autor książek dla dzieci. Urodzony w 1983 r. w Berlinie, dzieciństwo spędził w Australii. Ukończył studia na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem dziekańskim za pierwszy fragment autobiograficznego albumu „Zapętlenie”. Zdobywca nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii Najlepszy scenarzysta za rok 2014. Jest autorem książek „Burze kuchenne i Bestie bezsenne” (2017, Wydawnictwo Tadam, ilustracje: Maciej Łazowski) oraz „Miasto Złotej” (2018, Wydawnictwo Tadam, ilustracje: Magda Rucińska). Druga z nich znalazła się na liście bis w konkursie Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY. Obecnie Chmielewski i Rucińska pracują nad jej animowaną adaptacją.
Wydany w 2014 roku przez Kulturę Gniewu komiks „Podgląd” z rysunkami Marcina Podolca wyszedł we Francji w 2015 roku jako „Voyeurs” (wydawnictwo La Boîte à Bulles), a wydana w 2018 roku „Ja, Nina Szubur” (Wydawnictwo Komiksowe) – adaptacja książki Olgi Tokarczuk: „Anna In w grobowcach świata” – została przetłumaczona na angielski przez Antonię Lloyd-Jones i Kate Webster i wyjdzie w USA w roku 2020 (wydawnictwo Uncivilized Books).
Współtwórca komiksów edukacyjnych, np. rozdawanego w warszawskich gimnazjach zeszytu „Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” (scenariusz: Katarzyna Szulińska), i publikowanych na portalu mała kultura współczesna komiksów naukowych, np. traktująca o neurobiologii rozmowa z Zuzanną Kłyszejko pt. „Topografia uwagi” albo socjologiczna analiza fotografii „Dochodząc do siebie”.

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
2.6km/h
1012hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM