reklama

Ewangelia w filmie „Oto jest głowa zdrajcy”

reklama
Ewangelia w filmie „Oto jest głowa zdrajcy”
Świątynia Opatrzności Bożej
ul. Hlonda 1, Warszawa
Kiedy: 2019-04-15
Czas trwania: 20:00 - 23:00
Koszt wstępu: wstęp wolny

Film opowiada o ostatnich latach życia sir Thomasa More'a, wielkiego angielskiego humanisty, cieszącego się autorytetem moralnym w całej Europie i jego konflikcie z królem Henrykiem VIII. Angielski monarcha postanowił porzucić swoją żonę, królową Katarzynę i poślubić Annę Boleyn. More nie chciał otwarcie buntować się przeciw swemu monarsze. Złożył więc urząd i wycofał się z życia publicznego.

Spotkanie poświęcone filmowi „Oto jest głowa zdrajcy” Freda Zinnemanna odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 20.00 w budynku Instytuty Papieża Jana Pawła II.

„Ewangelia w filmie światowym” to cykl spotkań, podczas których dyskutujemy na temat wybranego filmu, poszukując w nim wartości duchowych w kluczu chrześcijańskim.

Spotkania są otwarte dla wszystkich. Szczególnie zapraszamy sympatyków dobrego kina.

OTO JEST GŁOWA ZDRAJCY

reżyseria: Fred Zinnemann
scenariusz: Robert Bolt
gatunek: biograficzny, kostiumowy, dramat historyczny
muzyka: Georges Delerue
produkcja: Wielka Brytania
premiera: 12 grudnia 1966 (świat)
nagrody: Oskar – 6 wygranych (najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze kostiumy (filmy kolorowe), najlepsze zdjęcia (filmy kolorowe) i 2 nominacje (najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa); Złote Globy – 4 wygrane i nominacja.

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
6.2km/h
1016hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM