reklama

Miejsca - Urzędy/Organizacje

Fundacja Epileptologii

reklama
Fundacja Epileptologii
adres ul. Wiertnicza 122, Warszawa
www www.epilepsy.pl
e-mail fundacja@epilepsy.pl
tel. 22 842 2492 / 22 858 2907

Fundacja Epileptologii jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową, której podstawowym zadaniem jest poprawa jakości życia chorych z padaczką poprzez rozpowszechniania i podnoszenie wiedzy dotyczącej diagnostyki i leczenia wśród lekarzy i pracowników ochrony zdrowia oraz kształtowanie pozytywnego myślenia o tej chorobie w społeczeństwie. Wokół tej idei Fundacja skupia lekarzy, psychologów, przedstawicieli nauki, społeczników oraz osoby, które chcą przyczyniać się do rozwoju epileptologii i tym samym niosą pomoc medyczną chorym z padaczką.

Cele statutowe Fundacji są realizowane poprzez:
- organizację konferencji oraz sesji naukowych poświęconych diagnostyce i leczeniu padaczki
- prowadzenie badań naukowych dotyczących padaczki
- działalność wydawniczą periodyków

 

W ramach Fundacji Epileptologii, działa Centrum Diagnostyki i Leczenia Padaczki zajmujące się specjalistyczną diagnostyką oraz leczeniem padaczki i innych zaburzeń napadowych mózgu na zasadzie prywatnych gabinetów lekarskich i pracowni EEG.
W Centrum  przyjmują neurolodzy z certyfikatami epileptologii Polskiego Towarzystwa Epileptologiii certyfikatami elektroencefalografii i neurofizjologii klinicznej Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i certyfikatem epileptologii Europejskiej Akademii Padaczki (EUREPA).reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
2.06km/h
1043hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama