reklama

Newsy

Otwarcie Econika Clinic

econika clinic, otwarcie kliniki, wilanów, ozonoterapia wilanów,
2018-02-16

Otwarcie Econika Clinic w Wilanowie

12 lutego na ul. Królowej Marysieńki 2B w Wilanowie odbyło się oficjalne otwarcie nowego projektu Econika Clinic - kliniki z terapią ozonem. Ta nowoczesna klinika urody stawia na innowacyjne zabiegi, poprzez wykorzystanie naturalnych składników takich jak bursztyn, miód, sól oraz terapie gazami medycznymi - ozonem, ksenonem czy wodorem. Oprócz tego, swoje miejsce w Econika Clinic znalazła również kolejna warszawska placówka Neurostacji.

wilanów, econika clinic, masaże

Econika Clinik w swej ofercie koncentruje się na masażach (masaż energetyzujący bursztynem, relaksacyjny, antycellulitowy oraz odchudzający) a także zabiegach rewitalizujących skórę poprzez wykorzystanie ozonu w zabiegach: Vacuum ozon (masaż próżniowy z jednoczesnym podawaniem ozonu), autohemotransfuzję oraz suche kąpiele w ozonie.

prezentacja, otwarcie econika clinic wilanów

Na czele wyspecjalizowanej kadry stoi prof. Eugene Nazarov – konsultant Międzynarodowego Naukowego Komitetu Ozonoterapii oraz dyrektor naukowy w klinice medycznej Econika Clinic. W dniu otwarcia przeprowadził on wykład i prezentację autohemoterapii ozonowej oraz masażu Vacuum ozonem. W autohemoterapii ozonowej użyty został sprzęt z Econika Bioemdical Engineering. Udało nam się krótko porozmawiać z profesorem na temat stosowania terapii ozonowej.

prezentacja, profesor Nazarov, econika clinic

Terapia Ozonem jest królewską drogą do młodości i zdrowia - rozmowa z prof. Nazarov’em w Econika Clinic

Co w Wilanowie: Często widzimy reklamy nowych leków i przeróżnych metod leczenia. Co odróżnia terapię ozonową od innych rodzajów leczenia i jakie są jej zalety?

Prof. Nazarov: Główna różnica polega na tym, że ozonoterapia odnosi się do terapii aktywacyjnej. Kierujemy się skrzydlatą frazą Datinsky - Medicina curata, natura procura. Lekarz leczy, przyroda wyleczy. Ozon jest naturalnym czynnikiem, a prawidłowe zastosowanie tego czynnika aktywuje mechanizmy obronne organizmu i odmładza je. Odmładzanie jest istotą terapii ozonem. Mówiąc obrazowo, terapia ozonem jest metodą leczenia głównej choroby człowieka - starzenia. Wraz ze spadkiem adaptacyjnego wzrostu inne choroby ustępują.

Co w Wilanowie: W jakich przypadkach powinno się stosować ozonoterapię?

Prof. Nazarov: Po pierwsze, terapia ozonem jest stosowana, gdy tradycyjna terapia jest bezsilna w leczeniu pacjenta. Jest dobrym rozwiązaniem w poniższych przypadkach:

W ostrych i przewlekłych chorobach zakaźnych, szczególnie gdy szczepy bakterii, wirusy i grzyby wykazują odporność na antybiotyki. Odpowiednio zaplanowana terapia zwalczy większość chorób, ponieważ patogeny są chronione przez antyoksydanty krwi.

Ozon rewelacyjnie sprawdza się w leczeniu ran trudno gojących się, odleżyn, ropni, lokalnych infekcji opryszczkowych, półpaśca, wirusa brodawczaka, grzybicy. Zaleca się wdrożenie ozonoterapii jako leczenie wspomagające w chorobie niedokrwiennej, zaburzenia degenracyjne, chorobach płuc, nowotworach.

Co w Wilanowie: Tak, lista jest imponująca. Ale na początku naszej rozmowy, powiedział Pan, że w odniesieniu do ozonoterapii kierujecie się zasadą, że medycyna leczy, ale to natura uzdrawia. Czy może Pan podać przykłady efektywnego działania ozonoterapii?

Prof. Nazarov: Na przykład, w naszej klinice można leczyć takie choroby jak wrzody żołądka i dwunastnicy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie ucha środkowego. Skuteczność ozonu w leczeniu takich chorób jest bliska 100%.

Co w Wilanowie: Czy Econika Clinic to indywidualny projekt?

Prof. Nazarov: Klinika jest strukturalnym odziałem firmy Econika Biomedical Engineering. Produkujemy sprzęt medyczny do terapii ksenonowych, ozonowych i wodorowych. Dzisiejsza prezentacja jest dopiero początkiem wprowadzenia medycznej terapii gazowej do polskiej medycyny.

Otwarcie Econika Clinic Wilanów

Kolejna warszawska placówka Neruostacji

Drugim elementem projektu jest kolejny już warszawski oddział Neurostacji. Neurostacja specjalizuje się w psychologii dzieci oraz psychologii osiągnięć – głównie w sporcie i biznesie. Ich domeną jest precyzyjna diagnoza i krótkoterminowa terapia zakończona mierzalnymi efektami.

Na samym początku przeprowadzona zostaje diagnostyka ośrodkowego układu nerwowego – Q EEG oraz biofeedback. Pozwala to ocenić poziom funkcjonowania czynności bioelektrycznych mózgu. Ta nieinwazyjna metoda lecznicza oparta jest na technice komputerowej, która wykorzystuje biologiczne sprzężenie zwrotne, czyli dostarczanie informacji pacjentowi o zmianach jego stanu fizjologicznego. Późniejszy trening mózgu może być także wykonywany w celu poprawienia szybkości myślenia, umiejętności zapamiętywania, kreatywności czy koncentracji.

Szerokie spektrum wskazań do treningu biofeedback obejmuje zarówno ludzi zdrowych, chcących poprawić efektywność pracy mózgu, zmniejszyć poziom stresu, jak i osób z różnymi schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego, zaburzeniami psychosomatycznymi czy problemami emocjonalno-społecznymi (szczególnie u dzieci). 

Neurostacja w Econika Clinic Wilanów

Promocja na zabiegi w Econika Clinic

Na początek swojej działalności klinika Econika Clinic przygotowała specjalnie dla Was promocję -50% na wszystkie swoje zabiegi do końca marca!

Konkurs - do wygrania voucher na zabiegi w Econika Clinic o wartości 300 zł!

Na stronie www.econika.pl znajdziecie szczegóły konkursu, w którym do wygrania jest voucher na zabiegi w Econika Clinic o wartości 300 zł.

 

Artykuł sponsorowany

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0.46°C
3.6km/h
1027hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM