reklama

Newsy

Nowy plac zabaw w Powsinie

Nowy plac zabaw w parku w Powsinie
2018-02-24

Powstanie nowy plac zabaw w parku w Powsinie

W parku w Powsinie powstanie zupełnie nowy plac zabaw dla dzieci. Nowe atrakcje zostaną oddane jeszcze przed sezonem letnim 2018 roku.

Powsin - ulubione miejsce mieszkańców Wilanowa

Powsiński park cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców Wilanowa. Z jednej strony dlatego, że znajduje się blisko centrum naszej dzielnicy, ale także dlatego, że jest po prostu przyjemnym miejscem na weekendowe rodzinne wypady, codzienny relaks oraz jest dobrą metą wycieczek rowerowych z Wilanowa i okolic.

Modernizacja parku w Powsinie

Na początku roku 2018 oddane do użytku zostały dwa kryte korty tenisowe. Teraz przyszedł czas na nowy plac zabaw, ale to nie koniec modernizacji w tej częśći Wilanowa. Zaplanowana jest również rewitalizacja basenu oraz placu gier z mini golfem.

Nowy plac zabaw

Plac zabaw zostanie wyposażony w zupełnie nowe atrakcje. Wśród nich pojawią się zestawy do wspinaczek, piaskownice, huśtawki, karuzele oraz zjeżdżalnie. Duża część terenu zostanie obsiana trawą, a wokół sprzętu urządzeń przeważy nawierzchnia z barwionych zrębków drewnianych oraz gumy EPDM. Ale to nie wszystko, przejścia zostaną wyłożone z estetycznych desek kompozytowych odpornych na warunki atmosferyczne, a przy wejściach zastaniemy kostkę granitową. Wszystkie atrakcje będą odpowiednio przystosowane dla dzieci z niepełnosprawnościami. 

W centralnej części placu zabaw stanie scena, na której odbywać się będą liczne animacje i przedstawienia dla dzieci i rodziców. W okolicach sceny spragnieni zabawą i letnimi upałami będą mogli napoić się ze źródełka wody pitnej i zasiąść przy stolikach piknikowych. Na skraju placu zabaw powstanie ogród muzyczny z bębnami, ksylofonami i dzwonami, a tuż obok ściana i kawałek chodnika przeznaczone do rysowania kredą. 

Miasto Stołeczne Warszawa przeznacza na ten projekt 1 448 940 zł brutto. Planowo zostanie on zrealizowany do końca kwietnia br.

Nowy plac zabaw w Parku Powsin

reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0.46°C
3.1km/h
1027hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM