reklama

Newsy

Pierwsze czujniki smogu w Wilanowie już działają! Sprawdź jakość powietrza w swojej okolicy

reklama
smog wilanów, jakość powietrza wilanów,
2018-03-31

Pierwsze czujniki jakości powietrza w Dzielnicy Wilanów już działają

Jak informuje Burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski, działają już pierwsze wilanowskie czujniki jakości powietrza! To bardzo dobry krok w kierunku zwiększania świadomości mieszkańców o problemie zanieczyszczonego powietrza w naszej najbliższej okolicy - Wilanowie, ale też i w całej Warszawie.

Nowe czujniki smogu w Wilanowie

Urządzenia zbierają dane o stężeniu pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10, temperaturze, wilgotności i ciśnieniu. Wszystkie dane można sprawdzać TUTAJ. Znajdziemy tam zarówno informacje bieżące, jak i prognozy na kolejny dzień. System informuje także czy można wybrać się danego dnia na spacer nie ryzykując uszczerbkiem na zdrowiu lub czy bezpieczna jest w danej chwili jakakolwiek zewnętrzna aktywność fizyczna. 

Pierwsze czujniki zaczęły działać jeszcze przed Świętami - 30 marca. Obecnie trzy z nich znajdują się w Miasteczku Wilanów, trzy na Zawadach oraz jeden na terenie Wilanowa Wysokiego. Urząd Dzielnicy Wilanów planuje w najbliższym czasie uruchomienie kolejnych czujników jakości powietrza. 

Oprócz czujników Burmistrz zapowiada również wzmożoną aktywność specjalistycznych oddziałów Straży Miejskiej, które mają pomóc dbać o jakość powietrza w naszej dzielnicy. 

Czujniki jakości powietrza na mapie - Wilanów

Smog Wilanów - czujniki jakości powietrza

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

20°C
5.1km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM