reklama

Newsy

Puste przedszkole na Zawadach - brakuje rąk do pracy

reklama
Puste przedszkole na Zawadach - brakuje rąk do pracy
2019-01-03

Z powodu braku nauczycieli, dzieci nie mogą uczęszczać do nowego przedszkola! Potrzeba ośmiu wychowawców!

Wszyscy wiemy, że w Warszawie brakuje przedszkoli. Ogromnym problemem jest zdobycie miejsca w takiej placówce dla naszych pociech. Jak podaje Gazeta Wyborcza w całym Wilanowie jest tylko 5 publicznych placówek, a w samym Miasteczku Wilanów, gdzie możemy pochwalić się największą dzietnością w kraju, funkcjonują tylko dwa takie miejsca!

Dzielnica znalazła wyjście z tej sytuacji i otworzyła zamiejscowy oddział przedszkola nr 416 na Zawadach - przy ul. Vogla. Przygotowano sto miejsc dla dzieci w wieku 3 i 4 lat. Zajęcia miały rozpocząć się 2 stycznia, ale niestety nie przeprowadzono naboru.

Okazuje się, że problemem jest brak nauczycieli!

W tej chwili potrzeba ośmiu wychowawców, aby poprowadzili cztery oddziały przedszkolaków. Poszukiwani są nauczyciele z tytułem licencjata lub magistra, po studiach o kierunkach: wychowanie przedszkolne lub edukacja wczesnoszkolna. Jeden etat to 25 godzin tygodniowo.

Przeprowadzona rekrutacja okazała się fiaskiem. Mimo ogłoszeń publikowanych w kuratorium, portalach internetowych, na uczelniach - nie ma chętnych do pracy! Wydaje się, że problemem jest lokalizacja i trudności w komunikacji, ponieważ istnieje tylko jedna linia autobusowa. Poza tym bardzo ważną kwestią jest wynagrodzenie, które dla młodych nauczycielek w większości spoza Warszawy, wynajmujących mieszkanie, jest po prostu bardzo skromne.

Jednak mamy nadzieję, że Dzielnica znajdzie rozwiązanie i setka dzieciaków będzie mogła przychodzić do swojego przedszkola na Zawadzach.

reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

14°C
3.1km/h
1012hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM