reklama

Newsy

Wytrenuj mózg z Brain Gym!

reklama
Wytrenuj mózg z Brain Gym!
2019-03-20

18 marca był Europejskim Dniem Mózgu, z tej okazji w Warszawie odbywa się sporo inicjatyw przybliżających temat tego fascynującego narządu. Okazuje się, że również w Wilanowie od roku działa pierwsza w Polsce placówka edukacyjna, która zajmuje się treningiem mózgu. Rozmawiamy z dyrektorem Marcinem Jańcem na temat programu i charakterystyki tej placówki.

Czy mózg można trenować?
Tak :) Od wielu lat wiadomo, że mózg jest bardzo elastyczny. Specjaliści od neuronauk nazywają to neuroplastycznością mózgu. Trening mózgu powszechnie stosuje się u osób powracających do pełnej sprawności po urazach, czy u sportowców. Udowodniono, że np. Londyńscy taksówkarze mają bardzo rozbudowane ośrodki w mózgu związane z orientacją, czy pamięcią i wynika to właśnie z faktu, że codziennie jeżdżąc po gęstej sieci ulic i opracowując najlepsza drogę z punktu A do B trenują mózg. Właśnie na neuroplastyczności mózgu opiera się nasz program.

No właśnie, czym jest Brain Gym?
Brain Gym to pierwsze centrum rozwoju umiejętności w Polsce, które pracuje z jednym z najbardziej skutecznych programów na świecie „BrainRx”, opartym na indywidualnej pracy z klientem. Mówiąc bardziej obrazowo - proszę wyobrazić sobie, że tak jak mówiłem można trenować mózg. Co więcej, jest do tego odpowiednia siłownia i trener, który fachowo oceni czego potrzebujemy, jakie są nasze słabe i mocne strony oraz opracuje zestaw niezbędnych dla nas ćwiczeń. Dodatkowo zadba nie tylko o to, byśmy je wykonywali prawidłowo, ale i o naszą motywację do pracy.

Proszę powiedzieć coś o samej metodzie i jej efektach.
Program powstał w USA. Założył go dr Ken Gibson, który ukończył medycynę. Sam zmagał się z problemami z dysleksją i czytaniem, dlatego ukończenie studiów okupił bardzo ciężką pracą. To spowodowało, że swoją karierę zawodową poświęcił na szukanie rozwiązań jak ułatwić naukę i pracę ludziom takim jak on. Założył instytut badawczy i tym samym położył podwaliny pod metodę edukacji aktywności mózgu. W tym czasie program rozwijał się i obecnie jest już w krajach na całym świecie, od roku również w Wilanowie.
Jeśli chodzi o wyniki, zdecydowanie dowodzą poprawy umiejętności u wszystkich osób, które systematycznie uczęszczają na sesje treningowe programu. Przebadano do tej pory ponad 20 000 osób. Efektem ubocznym jest fakt, że część uczniów wykazuje wzrost IQ o 15 punktów procentowych.:)
Wyniki testu Gibsona pokazują, iż klienci, którzy zostali objęci programem „BrainRx” przez ponad rok, rozwinęli swoje umiejętności do 96% maksymalnych możliwości ludzkich w danym wieku.

Na rynku jest wiele ofert edukacyjnych. Korepetycje, zajęcia dodatkowe, itp. Dlaczego Brain Gym?
Szkoła, korepetycje, zajęcia dodatkowe są dobre, ale jeżeli mamy jakieś elementy, które utrudniają proces uczenia się (nasze słabe strony, deficyty), to energia i pieniądze, jakie na nie poświęcamy, przypominają lanie wody do dziurawego naczynia. Wtedy potrzebne są kolejne korepetycje, godziny nauki i przyswajania wiadomości. Dlatego w Brain Gym najpierw szukamy tych słabych obszarów, a potem poprawiamy je podczas indywidualnych treningów.

Czy na rocznicę działalności w Polsce przygotowaliście jakieś promocje dla klientów?
Oczywiście. Przygotowaliśmy specjalny 40% rabat na badanie Testem Gibsona, który sprawdza jakie są nasze słabe i mocne strony w procesie poznawczym. Dzięki temu badaniu możemy odkryć co stoi za przyczyną problemów w nauce, pracy, czy życiu. Sam test pozwala dowiedzieć się więcej o nas lub dziecku i rzucić inne światło na ewentualne problemy, z którymi się zmagamy. Może okazać się, że na przykład to, że dziecko niechętnie czyta, wynika z jego problemów z przetwarzaniem wzrokowym i słuchowym, a to, że jest słabsze z matematyki, z kłopotów z logicznym myśleniem. Znając przyczynę rozwiązujemy problem u źródła, eliminując niepotrzebną energię, nerwy i skuteczniej adresujemy nasze wsparcie.

Jakie konkretne korzyści zyskuje osoba, która ukończy program i do kogo jest on skierowany?
Program przeznaczony jest dla każdego: poczynając od dzieci w wieku 8 lat, kończąc na dorosłych. Dla każdej osoby, która chce poprawić swoją pamięć, nauczyć się bardziej skutecznego przyswajania wiedzy, osiągać lepsze wyniki w nauce i w pracy. Jest to jedyny na świecie program, który rozwija wszystkie siedem obszarów umiejętności kognitywnych, odpowiedzialnych za funkcjonowanie mózgu i myślenie. Jeżeli dziecko ma trudności z koncentracją, problemy w szkole, kłopoty z pamięcią, to niewątpliwie przydałby mu się „trening” mózgu z Brain Gym. Badania naukowe potwierdzają, że ćwiczenie mózgu może pomóc zarówno dzieciom, jak i dorosłym w rozwoju słabych umiejętności kognitywnych. Badania pokazują również duże sukcesy programu w przypadkach zaburzeń związanych z dysleksją, ADHD, czy nawet autyzmem.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.
Również bardzo dziękuję i zapraszam do skorzystania z bezpłatnych konsultacji oraz naszej urodzinowej oferty na Test Gibsona.

Brain Gym Sp. z o.o.
ul. Branickiego 14/16 Warszawa
tel. 793 795 652
info@braingym.pl
www.facebook.com/braingympolska
www.braingym.pl
 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

4°C
2.1km/h
1024hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama

reklama