reklama

Newsy

Wiosna w wilanowskich ogrodach

reklama
Wiosna w wilanowskich ogrodach
2019-04-25

Ogrody wilanowskie w rozkwicie. Jeśli na kwiaty spojrzeć jak na dzieła sztuki, można powiedzieć, iż podziwiać możemy czasową ekspozycję, która z rozmachem uświetniła wnętrza ogrodowych salonów otaczających wilanowski pałac.

Wystawa ta zachwyca doborem gatunków, odmiany, kolorów, kształtów. Wśród gatunków, które wiosną zdobią przypałacowe ogrody zobaczyć możemy tulipany, niezapominajki, bratki, hiacynty, narcyzy, korony cesarskie i perskie. Wiosenne kwiaty: mniszki, jasnoty, rzeżuchę, ziarnopłony, możemy podziwiać także w parkach krajobrazowych rozciągających się w kierunku północnym i południowym względem wilanowskiego pałacu. Kolorowe kwiaty przywabiają owady – motyle, pszczoły, trzmiele.

Wiosna to także czas ptasich godów. Teraz właśnie możemy wsłuchiwać się w piękne pieśni kosów, zięb, dzwońców, rytmiczne głosy bogatek i pierwiosnków. Każda pora roku ma swoiste cechy. Jeśli regularnie odwiedzać będziemy dane miejsce, zobaczymy jak bardzo będzie się ono zmieniać w kolejnych miesiącach. Zmiany te możemy obserwować także na przestrzeni lat porównując czas, w którym zobaczyliśmy pierwszego kwitnącego zawilca, usłyszeliśmy pierwszą ziębę.

O klimacie, pogodzie, wiośnie i innych porach roku dowiedzieć się można więcej uczestnicząc na pierwszym, tegorocznym spotkaniu realizowanym w ramach programu edukacyjnego „Wilanowski Klub Przyrodniczy”.
http://www.wilanow-palac.pl/wilanowski_klub_przyrodniczy.html
 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

10°C
1.5km/h
1013hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama