reklama

Newsy

Basen w Powsinie już po remoncie

reklama
Basen w Powsinie już po remoncie
2019-06-24

Prace remontowe w Parku Kultury w Powsinie dobiegły końca. Mieszkańcy już od lipca będą mogli skorzystać z odkrytego basenu.

Od października zeszłego roku, w Parku Kultury, trwały prace modernizacyjne nad odkrytym basenem. Obejmowały one: remont niecki basenu i brodzika, budowę 20- metrowej zjeżdżalni wodnej, a także stworzenie wodnego placu zabaw. Basen nie zmienił swoich wymiarów sprzed remontu (25x12,5m), jak i głębokości (110-190m). Wokół basenu powstała drewniana posadzka, postawiono drewniane leżanki, kosze plażowe i stoły piknikowe. Gruntowny remont przeszły także szatnie i toalety, które przystosowano do użytku dla niepełnosprawnych. Prace modernizacyjne wyniosły w sumie ponad 9,5 miliona złotych.

Obecnie obiekt czeka na pozwolenie na użytkowanie i już pod koniec czerwca planowane jest jego otwarcie. Basen otwarty będzie codziennie od 10:00 do 20:00. Koszt biletu całodniowego to 20 zł, ulgowego 12 zł. Taniej będzie po godzinie 16:00, wtedy zapłacimy tylko 15 zł za bilet normalny i 8 zł za ulgowy.

Otocznie basenu również zmieniło się nie do poznania. Wokół terenu zasadzono ponad 1227 roślin i 2700m² traw. Dla najmłodszych, powstał nowy, suchy plac zabaw w kształcie pirackiego statku. Możemy w nim znaleźć między innymi: ściankę wspinaczkową, siatki do wspinania, zjeżdżalnie, piaskownice czy karuzele. Dla miłośników sztuk teatralnych powstała scena, na której będą odbywać się mniejsze przedstawienia. Wokół sceny znajduje się strefa relaksacyjna, w której będzie można odpocząć przy stołach piknikowych i skorzystać ze źródełka z wodą pitną.
 

 

 

 

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0°C
2.1km/h
1038hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama