reklama

Newsy

Powstaje najnowocześniejsza szkoła publiczna w Warszawie

reklama
Powstaje najnowocześniejsza szkoła publiczna w Warszawie
2019-07-03

Na przedłużeniu ulic Oś. Królewska i Zdrowej powstaje publiczna szkoła podstawowa. Pomieści nawet 750 uczniów.

13 czerwca został podpisany akt erekcyjny z udziałem wiceprezydent m.st. Warszawy, burmistrza Wilanowa i Przewodniczącego Rady Dzielnicy Wilanów.

Szkoła będzie najnowocześniejszą placówką oświatową w Warszawie. Planowo ma mieć 3 kondygnacje, salę gimnastyczną i boisko ze sztuczną nawierzchnią. Pod boiskiem powstanie parking dla rodziców. Uczniowie będą mieli okazję skorzystać z 30 dobrze wyposażonych sal lekcyjnych i pracowni. Oprócz tego – ze stołówki z pełnym zapleczem gastronomicznym, świetlicy i 3 mniejszych sal do ćwiczeń.

Na terenie wokół boiska powstanie dostępny dla wszystkich mieszkańców park ze strefą relaksu. Jak mówi wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska: „To ważne, aby placówki edukacyjne, poza tym, że są szkołami od 8 do 17, 18, 19. pełniły też rolę takich centrów lokalnych.”

Termin oddania szkoły do użytku to wrzesień 2020 r. Jest to element programu „Warszawa dla uczniów”, którego celem jest budowa jak największej ilości szkół w stolicy. W ciągu najbliższych lat ma powstać aż 15 nowych szkół.

 

 

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0°C
2.1km/h
1038hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama