reklama

Newsy

Treningi czas start! - jesienne oblężenie w CityFit Sadyba

reklama
Treningi czas start! - jesienne oblężenie w CityFit Sadyba
2019-11-08

 Sezon na trening

Jak co roku jesienią siłownie zaczynają tętnić, życiem. Wbrew pozorom to nie postanowienia noworoczne powodują, że zaczynamy dbać o nasze ciało tylko koniec lata. Utarło się, że w styczniu wszyscy zaczynają o siebie dbać. Nowy rok nowy ja - wszyscy to znamy. Jednakże jako trener personalny oraz osoba związana z branżą fitness mogę śmiało powiedzieć, że nie do końca tak jest. Owszem z początkiem stycznia zdecydowanie więcej osób pojawia się w klubach fitness, ale trwa to tylko kilka tygodni. Prawda jest taka, że to początek jesieni lub zbliżające się lato zdecydowanie bardziej motywuje nas do ćwiczeń. W odróżnieniu od postanowień podjętych na noworocznej imprezie motywacja związana ze zmianą pory roku co do zasady jest bardziej stała. W nowo otwartym klubie fitness u nas na Mokotowie, CityFit w Sadyba Best Mall te tendencje są zauważalne. Z tej okazji najbardziej innowacyjna sieć klubów fitness w Polsce - CityFit oferuje atrakcyjne ceny karnetów oraz pakietów treningów personalnych.

Koniec lata - czas zacząć dbać o siebie

Prawdopodobnie rozpoczęcie regularnych treningów wraz z końcem wakacji wynika z wielu przyczyn. Jednakże moim zdaniem do najważniejszych należą:
• Niezadowolenie z naszej wakacyjnej formy
• Koniec letniego odprężenia
• Powrót do codziennych obowiązków i bardziej usystematyzowany plan tygodnia
• Spadek temperatury za oknem

Niezadowolenie z naszej wakacyjnej formy

Wiele z nas przez wakacje uświadamia sobie, że do zadowalającego wyglądu dużo nam brakuje. Letnie niewiele zakrywające ubrania uwidaczniają wszelkie niedoskonałości. Ponadto konieczność prezentowania się na plaży lub basenie w bikini jeszcze bardziej potęguje nasza frustracje. Narastające w okresie letnim niezadowolenie skutkuje podjęciem kroków ku zmianie sylwetki.

Koniec letniego odprężenia

Regularne treningi w okresie wakacyjnym nie wydają się ciekawą opcja. Myślami jesteśmy na wymarzonym urlopie lub na świeżym powietrzu ze znajomymi przy grillu. To normalne, że w tym okresie nie chce się nam trenować. Wbrew pozorom nawet najbardziej zagorzali bywalcy siłowni przeżywają w tym okresie kryzys i muszą wykazać się nie lada dyscypliną, żeby zachować regularność w treningach.

Powrót do codziennych obowiązków i bardziej usystematyzowany plan tygodnia

W okresie wakacyjnym, zazwyczaj mamy zdestabilizowany plan tygodnia. Urlopy w pracy, weekendowe wyjazdy, zmiana grafiku, wolne od szkoły - to wszystko nas rozleniwia i powoduje chwilowy chaos. W takim stanie rzeczy ciężko o regularny trening. Warto zwrócić uwagę, że jeśli mamy na głowie dużo obowiązków to wbrew pozorom jesteśmy bardziej efektywni niż gdy nie mamy czym się zająć. Gdy mamy pełny grafik łatwiej jest nam zaplanować trening niż gdy mamy mnóstwo wolnego czasu - taka już nasza natura.

Spadek temperatury za oknem

Pójście na siłownie w upał brzmi irracjonalnie. Gdy za oknem skwar najbardziej chcielibyśmy odpoczywać. Nie sprzyja to utrzymaniu reżimu treningowego. Warto zwrócić uwagę, że nie bez powodu Grecy uchodzą za najbardziej leniwy naród w Europie. Wysoka temperatura jaka tam przez większość roku panuje, promuje lenistwo. Analogicznie w Polsce w trakcie sezonu wakacyjnego jest tak samo. Dokładając do tego fakt, że jesienią większość aktywności fizycznych na świeżym powietrzu nie jest możliwa - mamy w tym czasie więcej bywalców w siłowni.

Przeludnione siłownie

Niestety większość klubów fitness w okresie wiosennym jest przeludniona. Zajęty sprzęt wydłuża czas treningu i zniechęca nas do aktywności fizycznej. W przypadku całodobowych klubów fitness takich jak CityFit w Sadyba Best Mall, taki problem jest zdecydowanie mniej odczuwalny. Wiadomo, że większość z nas może ćwiczyć w podobnym czasie. Siłownie otwarte 24/7, zazwyczaj są mniej przeludnione, ponieważ część osób ćwiczy późno w nocy po 22:00 a cześć przed 6:00. Dzięki temu nie wszyscy muszą przyjść na trening w godzinach szczytu. Ponadto CityFit Sadyba oferuje bardzo dużą przestrzeń, na której znajdziemy całą masę sprzętu.

Wytrwałość w wiosennych postanowieniach treningowych

Samo kupienie karnetu w okresie jesiennym nie gwarantuje nam, że będziemy systematycznie trenować. Co do zasady więcej osób zaczyna ćwiczyć regularnie, aczkolwiek jest to tylko niewielki procent wśród tych, którzy kupią karnet. Jeśli sami nie jesteśmy zmotywowani to nikt za nas tego nie zrobi. Jednakże możemy pomóc sobie w regularności i zgłosić się do trenera personalnego.

Pomoc trenera personalnego

Chcesz utrzymać motywację, nauczyć się systematyczności i zmieniać sylwetkę efektywnie? - zacznij współpracę z trenerem personalnym. Na stronie CityFit wybierając interesujący nas klub znajdziemy grafiki trenerów personalnych, którzy chętnie pomogą nam w osiągnięciu naszych celów sylwetkowych. Ponadto, fachowa pomoc jaką oferują trenerzy personalni zaowocuje zdecydowanie lepszymi efektami w krótszym czasie niż rozpoczynanie przygody z siłownią na własną rękę. Jeśli nie wiesz jak zacząć a chcesz ćwiczyć skutecznie i bezpiecznie zapraszam do współpracy.

Amadeusz Majcher trener personalny CityFit Sadyba.

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

7°C
3.09km/h
1024hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama