reklama

Newsy

Oranżeria w Wilanowie będzie otwarta także w niedzielę!

reklama
Oranżeria w Wilanowie będzie otwarta także w niedzielę!
2020-02-14

Ceetrus Polska pracuje obecnie nad nową inwestycją w Wilanowie. Wilanów Park ma być obiektem mixed-use, czyli łączącym wiele funkcji. Na terenie znajdzie się ponad 2-hektarowy park z otwartą przez cały rok oranżerią, przestrzenie usługowo-handlowe, kino, hotel, usługi medyczne, biura oraz coworkingi.

Spacer, lunch w oranżerii a potem kino

Otwarta także w niedzielę oranżeria połączy funkcję ogrodu zimowego z niespotykaną do tej pory w Wilanowie ofertą gastronomiczną. Kompleks stanowiący ponad 2-hektarowy park, oranżerię oraz nowoczesne kino, będzie miejscem do spędzania czasu dla mieszkańców Wilanowa także w niedzielę.
Jak mówi Maciej Wydrzyński, Szef Projektu, oranżeria będzie głównym miejscem spotkań w ramach inwestycji oraz elementem aktywizującym park. “Zwłaszcza w niedziele niehandlowe, będzie umożliwiała wiele aktywności. Przez strefę zieleni oraz gastronomii, w ramach oranżerii będzie można wejść do samego budynku i do kina.” – podkreśla Maciej Wydrzyński.

Partycypacyjne projektowanie

Mieszkańcy Wilanowa będą mieli kolejną okazję, aby wypowiedzieć się na temat nowego terenu zieleni, który powstanie wokół inwestycji Wilanów Park.

Po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania terenu Ceetrus zorganizuje cykl spotkań pt. Rozmowy Sąsiedzkie oraz ogłosi konkurs na zagospodarowanie parku i otoczenia inwestycji. Konkurs będzie organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP. Głosy i propozycje dotyczące parku, zebrane w trakcie Rozmów Sąsiedzkich, będą jedną z podstaw do stworzenia wytycznych dla architektów i projektantów.
„Wykonaliśmy wstępną pracę nad koncepcją parku oraz oranżerii, reszta zależy od pomysłów i potrzeb zgłoszonych przez mieszkańców Wilanowa” - zaznacza Daniel Piotrowski. Pytany o szczegółowe rozwiązania, podkreśla trwający proces poszukiwania harmonijnych i naturalnych zestawień - zarówno w architekturze, jak i materiałach zastosowanych np. na elewacjach, aby całość projektu spójnie komponowała się z istniejącą na terenie Miasteczka Wilanów architekturą. Nad szczegółowym projektem pracują specjaliści z MTDI Group, aby nadać wizji Wilanów Park finalny kształt.

Czym jest inwestycja mixed-use?

Ceetrus Polska wyróżnia Wilanów Park jako inwestycję mixed-use. Wyobraźmy sobie przestrzeń, która łączy różnorodne funkcje: od rozrywki i rekreacji, przez zieleń, po gastronomię oraz handel. Właśnie taki charakter będzie miała inwestycja Wilanów Park, nie tylko zapewniająca szeroką ofertę dla mieszkańców Wilanowa i okolic, ale również domykająca od południa koncepcję osiedla, tworząc barierę widokową od powstającej trasy S2. 

www.wilanowpark.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
2.1km/h
1009hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama

reklama