reklama

Newsy

Dlaczego Integracja Sensoryczna?

reklama
Dlaczego Integracja Sensoryczna?
2020-03-05

Popularne jest stwierdzenie, że żyjemy w „zabieganych czasach”. Bombardowani jesteśmy informacjami, bodźcami, czasami trudno się wyciszyć. Intuicyjnie czujemy, że to nic dobrego. Coraz częściej dzieci żyją w biegu razem z nami. Telefony komórkowe, tablety, wszechobecne bajki, zajęcia dodatkowe. I tutaj wkracza terapia sensoryczna. Jest to stosunkowo młoda dziedzina terapii (powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku), której celem jest poprawienie zdolności integracji bodźców zmysłowych. Podczas kontrolowanej zabawy, dzieci uczą się poznawać świat wszystkimi zmysłami, panować nad wrażeniami, nie reagować na nie negatywnie.

Terapia sensoryczna ma zastosowanie w wielu dysfunkcjach u dzieci. Należą do nich między innymi drażliwość, kłopoty w koncentracji, obniżony poziom koordynacji ruchowej, nadmierna emocjonalność. Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej określane są jako „nieznośne”, „nadpobudliwe”, „nieskoordynowane”.

Dlaczego zatem integracja sensoryczna w Przedszkolu Reksio i Przyjacie?

Jako przedstawiciel Niepublicznego Przedszkola Reksio i Przyjaciele - opowiada dyrektor przedszkola Reksio i Przyjaciele Pani Izabela Szostak - wierzę, że elementy terapii SI są zasadne w procesie edukacji wszystkich dzieci, nie tylko tych ze zdiagnozowanymi problemami - mówi Pani

Proces wytwarzania się integracji sensorycznej zaczyna się już w życiu płodowym, zaś jego największa intensywność przypada na 3. do 7. rok życia, czyli właśnie w okresie przedszkolnym. Dlatego uważamy, że proces ten należy wspierać podczas pobytu dziecka w przedszkolu. Jest to idealna sytuacjia, by popracować z dzieckiem nad tymi zagadnieniami. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem dziecka zmienia się plastyczność mózgu, dlatego terapia we wczesnym okresie jest najbardziej efektywna i zamierzamy o to zadbać pod czujnym okiem specjalistów.

W Przedszkolu Reksio i Przyjaciele do dyspozycji certyfikowanego terapeuty SI oddamy specjalnie wyposażoną salę, w której będą odbywały się zajęcia. Ćwiczenia fizyczne będą swoistą gimnastyką dla mózgu naszych pociech. Celem zabaw i ćwiczeń będzie poprawienie sposobu, w jaki dziecko radzi sobie z lawiną bodźców, których dostarcza świat. Będziemy dążyć do tego, aby nasze dzieci nabierały większej pewności siebie, poprawiały swoją koordynację ruchową, lepiej znaczy spokojniej reagowały w sytuacjach drażliwych i radziły sobie z nadpobudliwością emocjonalną.

Odkrywaj z nami terapeutyczny wpływ zajęć terapii sensorycznej na rozwój Twojego dziecka. Przekonaj się, jak procentuje systematyczna praca. Terapia SI powinna być systematycznie prowadzona przez przynajmniej rok. Wdrożenie jej do programu zajęć przedszkolnych, zapewnia ciągłość zajęć przez długi okres czasu. Dodatkowo, zajęcia prowadzone w grupie, wzmacniają pozytywne nastawienie dziecka. Uważamy, że środowisko przedszkole jest idealne dla wdrożenia tej uznanej metody.

Zapraszamy na stronę www.przedszkole-reksio.waw.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

19°C
4.1km/h
1015hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama

reklama