reklama

Newsy

21 czerwca nowa odsłona Biegu po Nowe Życie!

reklama
21 czerwca nowa odsłona Biegu po Nowe Życie!
2020-06-19

 „To jedno z większych przedsięwzięć online” – 21 czerwca nowa odsłona Biegu po Nowe Życie!

21 czerwca to dzień, w którym odbędzie się kolejne wielkie spotkanie wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej transplantologii. Pierwsza edycja Biegu po Nowe Życie w nowej rzeczywistości zgromadzi osoby po przeszczepieniu ze wszystkich zakątków Polski – z tymi, którzy żyją dzięki przeszczepionym narządów połączymy się online. Pozdrowią nas także znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady, sportu, i mediów.

Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia jest przekonany, że będzie to jedno z największych przedsięwzięć online w czasie pandemii. Transmisję wydarzenia przeprowadzi portal Onet.pl. Przekaz będzie dostępny także na stronie internetowej Super Expressu i innych mediów partnerskich. Ponad 70 osób po przeszczepieniu, drugie tyle gości w studiach telewizyjnych, gdzie porozmawiamy z lekarzami transplantologami, ale nie tylko. Będą z nami także przedstawiciele pokrewnych dziedzin medycyny, koordynatorzy transplantacyjni, dziennikarze reprezentujący redakcje związane pomagające nam w promocji projektu, nasi partnerzy i darczyńcy. W studiach, przekazach online i symbolicznych sztafetach zapowiedziały swój udział osoby, które znamy z ekranów telewizyjnych – aktorzy, artyści estradowi i kabaretowi, gwiazdy sportu. Spotkamy się między innymi z Aleksandrą Popławską, Rafałem Zawieruchą, Kamilą Kamińską, Joanną Kuberską, Anitą Jańcią, Cezarym Trybańskim, Agnieszką Rylik – informuje Pilarz.

Gościem warszawskiego studia usytuowanego przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie będą między innymi prof. Roman Danielewicz – prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, kierownik programu „Żywy Dawca Nerki”. W Wiśle, gdzie gospodarzem będzie burmistrz miasta Tomasz Bujok gościć będzie ambasador i współtwórca Biegu po Nowe Życie Przemysław Saleta, we Wrocławiu spotkamy się m.in. z prof. Dariuszem Patrzałkiem – transplantologiem ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Jana Mikulicza-Radeckiego. Z Bydgoszczy połączy się z nami prof. Zbigniew Włodarczyk, transplantolog, dziekan Wydziału Lekarskiego UMK, z Poznania prof. Marek Jemielity, będą także goście ze Śląskiego Centrum Chorób Serca. To będzie trzy i półgodzinne spotkanie w sieci, które rozpoczniemy o 15:30 w niedzielne popołudnie – dodaje Pilarz.

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-4°C
5.14km/h
1015hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama