reklama

Newsy

Zieleń w Wilanowie – plany na najbliższą przyszłość

reklama
Zieleń w Wilanowie – plany na najbliższą przyszłość
2020-08-11

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Komisji Strategii, Rozwoju i Dialogu Społecznego poświęcone zieleni w Wilanowie. Oto kilka informacji, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.

W tym roku wycięto 18 chorych drzew i w tej chwili jest wniosek na wycięcie kolejnych ośmiu. Wszystkie drzewa były zbadane i niestety ekspertyzy wykazały, że muszą zostać usunięte. W miejsce usuniętych drzew zostaną zasadzone nowe.

Jeszcze w tym roku na jesieni planowane jest posadzenie 100 drzew na terenie Miasteczka Wilanów, Wilanowa Wysokiego i Wilanowa Zielonego.

Nasadzenia będą raczej punktowe, bo coraz trudniej znaleźć w naszej dzielnicy miejsca, gdzie można posadzić większą ich ilość. Przyczyną tego jest albo brak własności gruntów (grunt nie jest we władaniu dzielnicy), albo rozłożenie mediów w gruncie, które są przeszkodą do posadzenia drzew.

1.08.2020 r została podpisana umowa na pielęgnację zieleni. Umowa będzie obowiązywać do 31.12.2021 r. W zakres umowy wchodzi pielęgnacja, koszenie, prace ochronne, sadzenie nowych drzew i co ważne - nawożenie, które do tej pory nie było realizowane.

Na jesieni będą nowe nasadzenia zastępcze przy ul. Klimczaka, w związku z przeprowadzoną ostatnio wycinką drzew.

Zostaną zweryfikowane nasadzenia w donicach np. przy ŚOB, czy nie należy zamienić je na inne nasadzenia w donicach lub w ogóle zamienić na innego typu nasadzenia.

Przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Wilanów w najbliższym czasie spotkaą się z przedstawicielami SGGW i Pałacu w Wilanowie, w kwestii nawiązania współpracy.
- Rozmowy z SGGW będą dotyczyć udostępnienia mieszkańcom obszaru Jeziorka Powsinkowskiego, przy zachowaniu wszelkich obostrzeń związanych z ochroną gatunków ptactwa wodnego jak np. rybitwa czarna. Już teraz UDW zamierza ożywić teren wokół Jeziorka poprzez renowację (m.in. nowe kosze na odpady, uporządkowana, zadbana zieleń) i dostawienie elementów małej architektury.
- W zakresie współpracy z Pałacem planowana jest m.in. konsultacja w sprawie zmiany nasadzeń w Osi Królewskiej.

10.08.2020 r rozpoczną się prace związane z pielęgnacja zieleni przy wąskich uliczkach (przycinanie zieleni), mające na celu poprawę światła dróg, co zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

11°C
3.6km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama