reklama

Newsy

Malarstwo dla dzieci – od czego zacząć i co potrzeba? | Sealart szkoła rysunku

reklama
Malarstwo dla dzieci – od czego zacząć i co potrzeba? | Sealart szkoła rysunku
2020-09-05

Dziecięce pasje trzeba wspierać i rozwijać. Nigdy nie wiadomo, czy nie stoi za nimi prawdziwy talent. Jeśli od najmłodszych lat twoje dziecko uwielbia malować i rysować, warto zastanowić, co będzie mu potrzebne, żeby stać się małym artystą.

Zorganizuj domową pracownię

Do pierwszych rysunków wystarczyła kartka papieru i kredki. Teraz to już za mało. Jeśli dziecko ma coraz pewniejszą kreskę i chce zgłębiać arkana sztuk pięknych, będzie potrzebować twojego wsparcia i kilku innych rzeczy.

Na początek możesz przeglądać z nim albumy malarskie lub zabierać do galerii. Przyda się też rysownik i szablony znanych obrazów, do których dołączone są instrukcje, jak krok po kroku odtworzyć konkretne arcydzieło. Takie szablony można znaleźć w sklepach artystycznych. Z czasem przygotuj się, że dziecko będzie chciało namalować coś swojego. To może być martwa natura, krajobraz lub spontaniczne dzieło wyobraźni. Dlatego zorganizuj w jego pokoju kawałek miejsca na mini pracownię. Co powinno się w niej znaleźć?

Sztaluga i zagruntowane płótno - bristol również będzie dobry i przydatny, ale płótno o wiele lepiej znosi ciężar farby
Farby - można zacząć od akwareli. Z czasem warto zainwestować w farby akrylowe
Pędzle - naturalne lub sztuczne, różnej grubości, głównie płaskie
Szpachle malarskie, gąbki - dzięki nim dziecko będzie mogło spróbować swoich sił w różnych technikach i odkryć swoje słabe i mocne strony
Oprócz tego przydadzą się jeszcze: kartki do szkicowania, ołówki, żabki do przyczepiania kartek, węgiel oraz paleta.

A gdy są chęci i talent...

Czas na profesjonalne zajęcia. Nauka rysunku dla dzieci to doskonały kurs warsztatowy, który wykształci w małym artyście cenną umiejętność obserwacji. Dziecko nauczy się przenosić na papier to, co widzi. Pozna zasady proporcji, dobierania kolorów i rozwinie swoją wyobraźnię. Nauczy się tworzenia doskonałych kompozycji, budowania przestrzeni, a także dowie się, czym jest walor.

Co więcej, pozna osoby, które mają podobne zainteresowania. Będzie mieć szanse na uczestniczenie w zajęciach plenerowych i stworzenie swojej własnej teczki z pracami. I co istotne – w młodszych grupach zapewniane są wszystkie niezbędne materiały, dlatego nie trzeba kupować od razu całego wyposażenia. Jeśli jednak dziecko ma rozwijać się również w domu, będzie potrzebować swojej małej pracowni.
Więcej o naszych kursach dla dzieci dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy/kursy-dla-dzieci
______
Galeria prac:
Zapraszamy gorąco do obejrzenia galerii prac wykonanych przez naszych kursantów pod adresem: https://www.sealart.pl/galeria
Zachęcamy również do śledzenia naszych profili na FB oraz instagramie, gdzie informujemy o wszystkich bieżących wydarzeniach i dzielimy się tym, co u nas słychać:
Oficjalne kanały:
https://www.facebook.com/SealArtSzkolaRysunku
https://www.instagram.com/sealartszkolarysunku
Kanały dla dzieci:
https://www.facebook.com/rysunekdladzieci/
https://www.instagram.com/rysunekdladzieci/
Blog:
Więcej o rysunku, malarstwie, architekturze i sztuce dostępne jest na naszym blogu: https://www.sealart.pl/blogreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

11°C
2.6km/h
1012hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama