reklama

Newsy

17. Bieg po Nowe Życie już 3 października w Warszawie! Wracamy z nowymi pomysłami!

reklama
17. Bieg po Nowe Życie już 3 października w Warszawie! Wracamy z nowymi pomysłami!
2020-09-28

Bieg po Nowe Życie wraca do realnego świata. Największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów, po czerwcowej edycji wirtualnej, wraca do „rzeczywistego” Wilanowa.

Podobnie jak w zeszłym roku uczestników wydarzenia przyjmie Muzeum Pałacu Króla Jana III. Cieszymy się, że także i w tym roku, mimo wielu przeciwności niezależnych od nas, możemy działać na rzecz transplantologii właśnie tu, w tak pięknym miejscu - mówi ambasador i współtwórca Biegu po Nowe Życie Przemysław Saleta.

Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej wydarzenie zostanie zorganizowane z szeregiem zabezpieczeń, nie zmienia się natomiast godzina jego rozpoczęcia. Pierwsze sztafety zobaczymy na starcie o 12:00. Na symbolicznej trasie marszu nordic walking pojawią się jak zawsze osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu czy mediów. Nie zabraknie także przyjaciół i partnerów projektu.

17. Biegowi po Nowe Życie będzie towarzyszyć, organizowana po raz pierwszy na tak dużą skalę, debata o transplantologii. – W pałacowej oranżerii, która zostanie zamieniona na studio telewizyjne poruszać będziemy niezwykle ważne tematy dotyczące stanu oraz wyzwań najważniejszej dla nas gałęzi medycyny. W studiu pojawią się znakomici goście ze świata medycyny transplantacyjnej, osoby po przeszczepieniu czy ludzie kultury i sportu – informuje Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie. W ramach debaty zaplanowano pięć głównych bloków dyskusyjnych, podczas których goście porozmawiają m.in. o koordynacji transplantacyjnej, istotnych sprawach społecznych dotyczących transplantacji czy żywym dawstwie narządów. Przemysław Saleta będzie gospodarzem jednej z części debaty z udziałem ludzi kultury i sportu. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy warto angażować się w sprawy społeczne i jak wykorzystywać swój wizerunek, by skutecznie pomagać – mówi Saleta.

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
4.1km/h
1008hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama