reklama

Newsy

Mobilna myjnia taniej o 25% tylko w Wilanowie!

reklama
Mobilna myjnia taniej o 25% tylko w Wilanowie!
2020-10-06

Estoński start-up UpSteam, który powstał w 2017 r. w Tallinie wszedł na warszawski rynek. UpSteam to nic innego jak mobilna myjnia samochodowa. Jak to wygląda w praktyce?

Pracownicy myjni UpSteam dojeżdżają do wybranej przez klienta lokalizacji rowerem lub autem. Korzystają jedynie z przenośnego spryskiwacza do mycia, który nie wymaga podłączenia do prądu. Ekspresowa myjnia zużywa jedynie od jednego do maksymalnie trzech litrów wody na samochód. Kluczowy w procesie mycia jest bowiem środek czyszczący, a nie woda. Dzięki temu podczas mycia nie powstają ścieki. Pracownicy myjni zostawiają po sobie czystą przestrzeń. Co prawda do usuwania zabrudzeń na karoserii używają też ręczników z mikrofibry, ale zabierają je ze sobą.

– We wszystkich naszych lokalizacjach stosujemy specjalistyczne produkty w trzyetapowym procesie mycia. Pierwszym krokiem jest mycie wstępne, które zmiękcza brud. Następnie spryskujemy samochód środkiem czyszczącym na bazie wosku, który tworzy warstwę ochronną między zabrudzeniami, a lakierem przed dotknięciem samochodu. Nasi pracownicy nie rozcierają brudu, ale ostrożnie zbierają go miękkimi ręcznikami z mikrofibry za pomocą delikatnych ruchów. Na koniec nakładamy wosk, który pozwala zachować czystość na dłużej – wyjaśnia Andrzej Krzysztofowicz, country manager UpSteam w Polsce. – Nasza usługa nie jest jednak przeznaczona dla samochodów, które wyglądają jak po jeździe terenowej i pokryte są w całości błotem – dodaje.

Firma stale mierzy swój ślad ekologiczny. I znajduje sposoby na jego obniżenie biorąc sobie za cel pozytywny wpływ na środowisko (klasyczne myjnie samochodowe wytwarzają ogromne ilości odpadów i szkodliwych ścieków). W latach 2018 – 2019 start-up uznano za jedną z pięciu najbardziej przyjaznych środowisku firm w Tallinie. A w 2020 r. nominowano go do nagrody European Business Award for the Environment – inicjatywy Komisji Europejskiej wyróżniającej pionierów w dziedzinie innowacji ekologicznych.

„Takie nasze wrodzone przyzwyczajenie, że do myjni trzeba dojechać. Dzięki UpSteam oszczędzam nie tylko czas i swoją energię, ale i pieniądze,” mówi Pan Marek, który już czterokrotnie skorzystał z tej usługi i, jak mówi, poleca ją wszystkim dookoła.

UpSteam daje możliwość naszym czytelnikom i wszystkim mieszkańcom Wilanowa wypróbowania swoich usług teraz z 25% zniżką na pierwsze zamówienie. Wystarczy pobrać aplikację na Android lub iOS i złożyć zamówienie wpisując kod promocyjny WILANOW25.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
4.1km/h
1008hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama