reklama

Newsy

VIII Królewski Festiwal Światła!

reklama
VIII Królewski Festiwal Światła!
2020-10-07

Już w najbliższy weekend 10 i 11 października Wilanów jak co roku zabłyśnie feerią pięknych kolorów. Wszystko za sprawą VIII Królewskiego Festiwalu Światła!

„W tym roku Festiwal odbędzie się w trochę innej odsłonie - ze względu na sytuację epidemiczną.” – podkreśla Zastępca Burmistrza Dzielnicy Artur Buczyński i dodaje „Staraliśmy się zorganizować to wydarzenie tak, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców”.

Już w piątek 9 października w godz. 16:00-22:00 zapraszamy wszystkich amatorów street foodu na Plażę Wilanów, na której gościć będziemy Świetlny Zlot Food Trucków. Mieszkańcy będą mieli okazję spróbować potraw z różnych kuchni świata również w sobotę (w godz.12:00-22:00) i niedzielę (w godz. 12:00-21:00).

Na Plaży Wilanów przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców jeszcze jedną niespodziankę. W specjalnie zaaranżowanym miejscu ustawimy dwa ledowe wyświetlacze w kształcie serc, na których będzie można wyświetlić swoje imiona i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Tak jak w latach poprzednich rozświetli się fasada wilanowskiego ratusza. W tym roku mamy dwie niespodzianki. Na jednej ze ścian zaprezentujemy projekt wyjątkowego mappingu stworzonego w ramach projektu Re!Generacja. Tematem przewodnim będzie recykling.
Natomiast tradycyjnie na fasadzie budynku od strony Plaży Wilanów firma Bright Lights przygotowała niesamowite widowisko – pokaz ŚWIATŁO-DŹWIĘK.

Główną atrakcją Festiwalu będzie oczywiście otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła. Przechadzając się wieczorem po rozświetlonym wilanowskim parku, będzie można poczuć się jak w magicznej krainie. Odwiedzających gości do pałacu poprowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmi muzyka klasyczna. Na dziedzińcu powita ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, za którą rozpościera się Zimowy Ogród Króla. W nim będzie można spacerować aleją obsadzoną pnączami i podziwiać rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe. W tym roku przygotowano również niespodzianki, które będą odkrywane stopniowo, w kolejnych tygodniach trwania wystawy. Największa z nich zachwyci na początku grudnia... Wówczas rozbłyśnie kolejna część wystawy – Ogród Różany! W tym roku muzeum zaprezentuje również nowy mapping „Ad solem”, który będzie można obejrzeć 10 października o godz. 19:00 i 21:30, a 11 października o godz. 19:00. Wszyscy odwiedzający Królewski Ogród Światła będą mogli skorzystać z bajkowej przejażdżki na świetlistej karuzeli.

Zapraszamy!!!

Prosimy o zachowanie dystansu i stosowanie zaleceń sanitarnych w związku z epidemią Covid-19.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

16°C
3.6km/h
1008hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama

reklama