reklama

Newsy

Akcja świąteczna „Mikołaj w koronie” – pomóżmy dzieciom z Domów Dziecka!

reklama
Akcja świąteczna „Mikołaj w koronie” – pomóżmy dzieciom z Domów Dziecka!
2020-11-26

Mimo trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, a może właśnie dlatego, powstała całkowicie spontaniczna Akcja świąteczna „Mikołaj w koronie”, której celem jest obdarowanie prezentami dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo–wychowawczych. Całe przedsięwzięcie koordynują trzy kobiety :) Jedna z nich - Marta Grzybowska opowiada nam skąd ten pomysł i w jaki sposób każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem.

Zaczęło się od ogłoszenia o pomoc, które zamieścił na babskiej grupie na Facebooku jeden z pracowników placówki opiekuńczo–wychowawczej w Żalnie. W odpowiedzi udało się zorganizować prezenty dla 14 dzieci zaledwie w kilka minut, a znajomi wciąż zgłaszali chęć pomocy! Takim sposobem powstała piękna inicjatywa, którą tworzymy my wszyscy.

Idea akcji jest taka - wrzucamy listę dzieci z konkretnego domu dziecka na profil akcji na FB, a chętni zgłaszają się, aby obdarować jedno (lub więcej) z nich prezentem niespodzianką do 150 zł. Osoby te wysyłają prezenty bezpośrednio na adres domu dziecka, oznaczając imię i pierwszą literę nazwiska wybranej pociechy.

W tej chwili mamy już ponad 300 obdarowanych dzieci oraz 31 rozdysponowanych drzewek świątecznych od cudownych firm z Warszawy oraz Wałbrzycha. Liczby te bardzo szybko rosną i cieszy nas to, że zaczęły zgłaszać się do nas kolejne placówki, które ofiarują swoją pomoc. Cała akcja trwa do 13 grudnia, więc nieśmiało liczymy na to, że przekroczymy magiczną liczbę 1000 obdarowanych!

Czy nam się uda? Zależy tylko od Was. Pomóc można na wiele sposobów: kupując prezent czy udostępniając naszą akcję wśród znajomych i rodziny. W tej chwili dzięki takim działaniom mamy efekt kuli śnieżnej.

Bardzo nas cieszy fakt, że ludzie tak chętnie chcą̨ pomagać bezinteresownie i łączyć się w tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest pandemia. Pomagają zwykli ludzie, małe lokalne firmy i manufaktury, a także szkółki leśne. Zapraszamy do akcji wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć!

Kilka słów o nas. Jest nas trójka: Marta, Ola i Kasia. Poznałyśmy się̨ wszystkie przez Internet i tak na dobrą sprawę̨ nigdy się̨ nie spotkałyśmy. Ale od dawna jesteśmy ze sobą w kontakcie i świetnie się̨ dogadujemy. Każda z nas mieszka w innym kraju Europy. Również jako matki, nie potrafimy i nie możemy przejść obojętnie wobec sytuacji, która spotkała dzieci z domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Liczymy, że dzięki naszym działaniom, choć na chwilę na ich twarzach zagości uśmiech w tym świątecznym czasie. Chcemy ogromnie podziękować́ osobom, które zdecydowały się̨ dołączyć do akcji i zadeklarowały chęć wysłania paczki. Dziękujemy też pracownikom placówek, które bardzo sprawnie współpracują̨, a także osobom, które udostępniają̨ tę informację, bo to dla nas realna pomoc.
Każdego, kto chce pomóc zapraszamy do kontaktu: mikolajwkoronie@gmail.com lub FB

#Pomaganiejestdobre

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
4.12km/h
998hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama