reklama

Newsy

Dofinansowanie dla Przedszkolaka

reklama
Dofinansowanie dla Przedszkolaka
2020-12-14

W warszawskim Wilanowie rusza innowacyjny program „Dofinansowanie dla Przedszkolaka”, który refunduje pobyt dziecka w przedszkolu. Jest to projekt społeczny wynikający z obecnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej kobiet na rynku pracy. Finalnie postanowiła go sfinansować właścicielka Przedszkola Reksio i Przyjaciele pani Ilona Ochęduszko.

„Sytuacja na rynku pracy kształtuje się w efekcie wielu złożonych czynników mikro i makroekonomicznych”– mówi Pani Ilona Ochęduszko. „Zawsze jednak mówiąc o rynku pracy należy mieć na uwadze, że nie jest to rynek „zwyczajny”, taki jak rynek towarów czy usług. „Towarem” jest tutaj bowiem człowiek, zaś jego „nadmiar” na rynku oznacza występowanie zdecydowanie niekorzystnego zjawiska, jakim jest bezrobocie”- kontynuuje Ilona Ochęduszko.

W nawiązaniu do powyższej wypowiedzi, Przedszkole Reksio i Przyjaciele postanowiło zaoferować pomoc pt: „Dofinansowanie dla Przedszkolaka”, dla pierwszych 25 rodziców, który zdecydują się zapisać swoje dziecko do końca stycznia 2021 r. Wsparcie to obowiązuje do końca czerwca 2021 roku! „Chcemy pomóc wrócić kobietom na rynek pracy lub założyć własny biznes. Chcemy, aby przedsiębiorcy mogli skupić się na ratowaniu czy też budowaniu swojego biznesu” - deklaruje Ilona Ochęduszko.

Pojawia się coraz więcej sygnałów o zwalnianiu kobiet pracujących w branżach, które najbardziej ucierpiały, a były w nich zatrudnione głównie kobiety (usługi, kultura, gastronomia) oraz kobiet, które po zamknięciu żłobków czy przedszkoli korzystały ze zwolnień na opiekę nad dzieckiem.

„Dlatego właśnie dzięki naszej działalności w efektywny sposób przyczynimy się do polepszenia sytuacji, ponieważ zapewnimy opiekę na najwyższym poziomie dzieciom tych mam, które potrzebują komfortowych warunków, by poszukać pracy lub skupić się na wykonywaniu tej bieżącej” – mówi dyrektor Izabela Szostak.

Poprzez weryfikację przeprowadzoną przez stolicę, Warszawianki zauważają zmianę swojej sytuacji na rynku pracy w momencie, gdy stają się mamami. Kobiety-matki bardzo często postrzegane są przez pracodawców jako mniej efektywne. Natomiast kobiety, które przebywają w domu i wychowują dziecko, nie mają wiary w siebie i często poszukują pracy poniżej swoich kwalifikacji. „Często podczas zapisów do Przedszkola spotykałam się z Warszawiankami, które jeszcze przed wybuchem pandemii skarżyły się, że ich głównym problemem jest powrót na rynek pracy po dłużej przerwie, ponieważ pracodawcy nie zapewniają im rozwiązań, umożliwiających godzenie życia zawodowego z rodzinnym bądź tworzą taką atmosferę, aby same rezygnowały z pracy zawodowej” – mówi Izabela Szostak.

Dlatego Przedszkole Reksio i Przyjaciele stworzyło innowacyjny projekt społeczny, który adresowany jest do rodziców dzieci Przedszkolnych. Rodzice, którzy zapiszą dziecko w ramach projektu dostaną dofinansowanie w kwocie 1100 zł/miesięcznie.

„Jesteśmy nowoczesnym Przedszkolem na mapie Wilanowa, które zapewnia kompleksową i konku-rencyjną ofertę, gdzie zapewniamy edukację polsko i anglojęzyczną prowadzoną metodą immersji językowej (zanurzenie w języku). Ale także zapewniamy całodzienną opiekę Terapeuty Integracji Sensorycznej i psychologa oraz atrakcyjne zajęcia dodatkowe takie jak dogoterapia, rytmika, joga czy terapia ręki”- podsumowuje Ilona Ochęduszko.

Dlatego zapraszamy Państwa do kontaktu, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Chcemy, by kobiety mogły działać dla siebie, dla rodziny, a my zajmiemy się Ich dzieckiem!

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

1°C
4.12km/h
998hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama
reklama